هدر موبایل
1399/04/10 12:15:42
سرویس سیاسی
متفکرآزاد در راستای فرمایشات رهبری خطاب به مسئولان قضایی:

اقدامات قوه قضائیه نیازمند پیوست هنری و رسانه‌ای است

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به عزم جدی مجلس برای همکاری با قوه قضائیه در حوزه پیشگیری از وقوع جرم، گفت: تقنین و نظارت دو ابزار یاری‌گر قوه برای مبارزه با فساد و پیشگیری از وقوع جرم خواهد بود.
اقدامات قوه قضائیه نیازمند پیوست هنری و رسانه‌ای است عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به عزم جدی مجلس برای همکاری با قوه قضائیه در حوزه پیشگیری از وقوع جرم، گفت: تقنین و نظارت دو ابزار یاری‌گر قوه برای مبارزه با فساد و پیشگیری از وقوع جرم خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006103016478096.jpg اقدامات,قوه,قضائیه,نیازمند,پیوست,هنری,و,رسانه‌ای,است Icana

روح الله متفکرآزاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر ضرورت رسانه‌ای شدن اقدامات قوه قضائیه، گفت: ضمن اینکه دستگاه قضایی باید اقدامات مثبت داشته باشد باید بتواند این اقدامات را به خوبی ارائه کرده و به سمع و نظر افکار عمومی برساند.

قوه قضائیه عدالت‌محوری و تسریع رسیدگی به پرونده‌های قضائی را سرلوحه خود قرار داده است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات قوه قضائیه عنوان کرد: در حال حاضر این قوه در حال ایجاد تحول در حوزه کاری خود به جهت سرعت رسیدگی به پرونده های موجود با محوریت عدالت بوده و در این مسیر شکست رانتها و برخورد جدی با فساد را سرلوحه خود قرار داده است.

وی در ادامه توسعه عدالت را باعث ایجاد امنیت روانی و قضایی در جامعه دانست و افزود: عدالت گسرتری باعث می شود مردم با گوشت، پوست و استخوان خود امنیت را احساس کنند و دستگاه قضایی را محلی برای رسیدگی به امور قضایی در راستای عدالت بدانند.

متفکرآزاد همچنین کار رسانه و تصویرسازی از اقدامات قضایی و پرداختن و بازنشر فعالیت های قوه قضاییه را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: دشمن قصد دارد با تبلیغات سوء در جامعه این موضوع را جا بیاندازد که اقدامات قضائی کشورمان، ضد حقوق بشری است لذا برای مقابله با اقدامات مغرضانه رسانه‌های معاند، باید پیوست هنری و رسانه ای مناسب برای اقدامات قضایی تدارک ببینیم.

مجلس در حوزه تقنین و نظارت جهت پیشگیری از وقوع جرم با قوه قضائیه همکاری می‌کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین با اشاره به چگونگی همکاری مجلس با قوه قضائییه  در حوزه پیشگیری از وقوع جرم گفت: اگر برای پیشگیری از وقوع جرم با خلاء قانونی مواجه باشیم، می توانیم از طریق کمیسیون قضایی و یا سایر نمایندگان طرحی ارائه کنیم و همچنین قوه قضائیه نیز می تواند برای حل مباحث خود به مجلس لایحه دهد و مجلس نیز سریعا به این موضوعات رسیدگی می کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مجلس یازدهم در حوزه نظارتی با روحیه خوبی ورود کرده، خاطرنشان ساخت: کمیسیون اصل نود به عنوان یکی از کمیسیون‌های پرمتقاضی برای عضویت بود که حاکی از روحیه فسادستیزی نمایندگان دارد که قصد دارند نظارت مستمر را پیش بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet