خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/04/08 10:15:00
سرویس اقتصادی
موسوی:

ثبت قیمت لوازم خانگی در سامانه 124 مُسکن است / افزایش تولید، درمان قطعی گرانی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است ثبت قیمت لوازم خانگی در سامانه ۱۲۴ مُسکن است و نمی تواند مشکل گرانی کالاها را به صورت ریشه ای درمان کند.
ثبت قیمت لوازم خانگی در سامانه 124 مُسکن است / افزایش تولید، درمان قطعی گرانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است ثبت قیمت لوازم خانگی در سامانه 124 مُسکن است و نمی تواند مشکل گرانی کالاها را به صورت ریشه ای درمان کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101563495589.jpg ثبت,قیمت,لوازم,خانگی,در,سامانه,124,مُسکن,است,/,افزایش,تولید،,درمان,قطعی,گرانی Icana

سید علی موسوی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش قیمت لوازم خانگی، گفت: در حال حاضر تورم، بیکاری و گرانی افسار گسیخته کالاها به اصلی‌ترین معضلات کشور تبدیل شده است، اگرچه نهادهای نظارتی مطرح می کنند که بر بازار نظارت داشته و با گرانفروشان برخورد می‌کنند اما تاثیر این نظارت بر قیمت کالاها قابل لمس نیست.

دولت و وزارت صمت به موضوع گرانی لوازم خانگی ورود کنند

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و وزارت صمت باید به موضوع گرانی لوازم خانگی ورود کرده و از افزایش افسارگسیخته آن جلوگیری کنند، افزود: مجلس یازدهم در تلاش است با دعوت از وزرا و مسئولان اجرایی به وضعیت بازار سامان داده و مشکلات موجود را برطرف کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره تاثیر اجرای طرح وزارت صمت مبنی بر ثبت قیمت لوازم خانگی در سامانه 124 بر بازار، اضافه کرد: اگرچه ممکن است، اجرای این طرح‌ها مُسکن باشد اما نمی تواند مشکلات را به صورت ریشه ای درمان کند، تنها راهکار کنترل قیمت ها و جلوگیری از گرانی افسارگسیخته، رشد تیراژ تولید است زیرا با تحقق این امر عرضه افزایش می یابد.

جذب سرمایه گذار واحدهای تولیدی نیمه تعطیل را فعال می‌کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی تعطیل شده یا با تمام ظرفیت فعالیت نمی‌کنند، در صورت جذب سرمایه گذار و رفع موانع کسب و کار می توان بسیاری از مشکلات موجود از قبیل گرانی را رفع کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet