خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/09 11:19:05
سرویس اجتماعی
رشیدی خبر داد

بررسی موضوع واگذاری حفاظت از مراتع به مردم در کمیسیون کشاورزی با حضور رئیس سازمان جنگل‌ها

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه موضوع واگذاری حفاظت از جنگل ها به مردم را در کمیسیون با حضور رئیس سازمان جنگل‌ها بررسی خواهیم کرد، گفت: حفاظت از جنگل‌ها به تنهایی از عهده دولت خارج است و مردم باید در حفظ آنها به دولت کمک کنند.
بررسی موضوع واگذاری حفاظت از مراتع به مردم در کمیسیون کشاورزی با حضور رئیس سازمان جنگل‌ها عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه موضوع واگذاری حفاظت از جنگل ها به مردم را در کمیسیون با حضور رئیس سازمان جنگل‌ها بررسی خواهیم کرد، گفت: حفاظت از جنگل‌ها به تنهایی از عهده دولت خارج است و مردم باید در حفظ آنها به دولت کمک کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101542361620.jpg بررسی,موضوع,واگذاری,حفاظت,از,مراتع,به,مردم,در,کمیسیون,کشاورزی,با,حضور,رئیس,سازمان,جنگل‌ها Icana

محمد رشیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از تداوم آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌های کشور، گفت: در نشست اخیری که به منظور بررسی علت آتش‌سوزی‌های پیاپی زاگرس در مجلس شورای اسلامی با حضور کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد کلانتری تاکید کرد که 95 درصد بودجه سازمان صرف پرداخت حقوق و مزایای کارکنان می‌شود و دیگر پولی نمی‌ماند که صرف حفاظت از جنگل‌ها و محیط زیست شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست برای حفظ جنگل ها و مراتع نیاز به بودجه و امکانات دارد، افزود: جنگل‌ها نقش مهمی در فرآیند توسعه اقتصادی و در برابر تهدیدات زیست محیطی داشته و نباید اجازه داد این منابع خدادادی در آتش سهل‌انگاری‌ها بسوزد و از بین بروند.

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت مردمی برای حفاظت از جنگل‌ها استفاده کنیم، ادامه داد: همانطور که مردم در گذشته در جنگل‌ها حضور داشتند و آنها را حفظ کردند در حال حاضر هم جنگل‌ها و مراتع با مشارکت مردم حفظ می‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم یادآور شد: حفاظت از جنگل‌ها و مراتع به تنهایی از عهده دولت خارج است و مردم باید در حفظ آن به دولت کمک کنند در این رابطه نیاز است نقشی برای دامداران، عشایر و بهره‌برداران منابع طبیعی تعریف و انگیزه آنها در حفاظت از منابع طبیعی را افزایش داد.

رشیدی افزود: به طور قطع موضوع واگذاری حفاظت از عرصه‌های طبیعی و جنگل‌ها به مردم را با حضور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح و بررسی خواهیم کرد و راهی هم جز این نداریم  و نباید در مسیر حضور مردم در جنگل‌ها مانع‌تراشی کرد زیرا با این اقدام علاوه بر درآمدزایی و اشتغال‌زایی حفاظت از جنگل‌ها هم مورد توجه قرار می گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet