هدر موبایل
1388/08/11 15:27:00
سرویس صحن
جعفری خبر داد:

تقدیر 150 نماینده از موضع کشور در بازگرداندن منشور کوروش

**جعفری از نامه تشکر ۱۵۰ نماینده مجلس برای تقدیر از مواضع حق‌طلبانه نظام برای بازگرداندن منشور کوروش خبر داد.

بهروز جعفری عضو کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: به دنبال کارشکنی دولت انگلیس و زیر پا گذاشتن تعهدات پیشین در جهت نمایش منشور حقوق بشر کوروش، بیش از 150 نماینده مردم در مجلس طی نامه‌ای خطاب به محمود احمدی‌نژاد از مجموعه اقدامات صورت گرفته در جهت بازگرداندن این اثر ارزشمند به ایران اسلامی تشکر کردند.

وی افزود: این اثر ارزشمند به عنوان سندی تاریخی نشانگر تاریخ و فرهنگ سرشار از مهرورزی و عدالت جویی نیاکان ماست و براساس تعهدات دولت انگلستان باید به سرزمین مادری‌اش بازگردد.

جعفری ضمن سپاسگزاری از تلاش سازمان میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری بویژه رئیس این سازمان خاطر نشان کرد: نمایندگان مردم در مجلس در این نامه با اشاره به لزوم نمایش عظمت و شکوه بی‌مانند میراث کهن این سرزمین و فرهنگ دیرپای ما به سراسر دنیا، ابراز امیدواری کرده‌اند که در سایه تداوم اقدام حقوقی و بین‌المللی، مردم عزیزمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شاهد نمایش منشور حقوق بشر کوروش در سرزمین مادری‌اش باشند.

متن نامه نمایندگان به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد

ریاست محترم دولت جمهوری اسلامی ایران

باسلام

اعلام موضع محکم و بی‌چون و چرا دولت خدمتگزار در قبال موضوع نمایش منشور کوروش در ایران که نشان از حساسیت ویژه نسبت به حفاظت آثار تاریخی و میراث فرهنگی ارزشمند ایران اسلامی دارد، تصویری از اقتدار فرهنگی ایران در سطح بین‌الملل را به نمایش گذاشت. بدون شک در سایه چنین مواضع مقتدرانه و اصول‌گرانه‌ای که می‌توان از غرور ملی و تاریخی ایران زمین صیانت کرد و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را در همه عرصه‌ها به رخ جهانیان کشید. لذا جا دارد ضمن قدردانی از جنابعالی و تمامی دولتمردان خدوم و مسئولان صادق که در عرصه‌ معرفی شکوه و عظمت بی‌مانند میراث فرهنگی ایران عزیز به جهانیان تلاش می‌کنند، از پی‌گیری و تلاش ویژه و مجدانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ویژه ریاست محترم آن سازمان تقدیر و تجلیل به عمل می‌آید. در خاتمه اعلام می‌دارد نمایندگان مردم در خانه ملت خواستار استمرار پی‌گیری پای فشاری دولت محترم بر مواضع اصولی خویش تا مرحله بازگشت منشور کوروش به ایران و نمایش آن در ایران عزیز می‌باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet