هدر موبایل
1399/04/10 08:21:34
سرویس فرهنگی
حاجی پور:

طرح زوج و فرد در مدارس در همه جای کشور جواب نمی‌دهد

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه طرح زوج و فرد در مدارس برای همه جای کشور نمی‌تواند مفید باشد، گفت: طی سه روزی که دانش آموز در مدرسه نیست، در بسیاری از مدارس اینترنت آنتن نمی‌دهد.
طرح زوج و فرد در مدارس در همه جای کشور جواب نمی‌دهد عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه طرح زوج و فرد در مدارس برای همه جای کشور نمی‌تواند مفید باشد، گفت: طی سه روزی که دانش آموز در مدرسه نیست، در بسیاری از مدارس اینترنت آنتن نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101933114637.jpg طرح,زوج,و,فرد,در,مدارس,در,همه,جای,کشور,جواب,نمی‌دهد Icana

رضا حاجی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اجرای طرح زوج و فرد در مدارس، اظهار کرد: برای اجرای چنین طرحی که نیمی از دانش آموزان یک کلاس، سه روز به صورت حضوری و سه روز به صورت غیرحضوری به تحصیل بپردازند و  در واقع سه روز هفته در مدرسه حاضر شوند، تا فاصله اجتماعی رعایت شود، ابتدا باید زیرساخت‌های آموزش مجازی را فراهم کرد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش اعلام کرده دانش آموز در سه روزی که در مدرسه حضور ندارد، از طریق فضای مجازی با مدرسه، معلم و درس خود ارتباط دارد در حالیکه در مناطق ییلاقی حوزه‌ انتخابیه‌ام، فقط نزدیک به 100 روستا از دسترسی به امکانات آموزش مجازی بی بهره هستند. این مسئله را می‌توان به سراسر استان‌های غربی، شرقی و جنوبی کشور نیز تعمیم داد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تأکید بر تقویت زیرساخت‌های آموزش مجازی و پوشش دهی اینترنت در مناطق ییلاقی، اظهار کرد: در برخی از مناطق، حتی تلفن همراه نیز آنتن ندارد چه رسد به اینترنت تلفن همراه.

حاجی پور یادآور شد: در عین حال دانش آموزان در همین مناطق محروم از دسترسی به نرم افزار "َشاد" نیز محروم هستند و این مسئله هم تحصیل دانش آموزان را دچار اخلال کرده است.

حاجی پور با یادآوری اینکه آموزش و پرورش نمی‌تواند برای همه مناطق کشور یک نسخه واحد بپیچد، گفت:  شاید برخی امکانات در مدارس برای دانش آموزانی که از مناطق ییلاقی در یک نقطه گرد هم می‌آیند، فراهم باشد؛ اما امکانات در منزل  برای دانش آموزان فراهم نیست.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: در عین حال باید تدبیری کرد تا در چنین مناطقی که از امکانات اینترنتی برخوردار نیستند، دانش آموز در سه روزی که در منزل حضور دارند به انجام تکالیف خود بپردازد. البته این طرح با حضور وزیر آموزش و پرورش باید  در کمیسیون آموزش مجلس نیز مورد بررسی قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet