هدر موبایل
1399/04/13 07:06:00
سرویس سیاسی
رضایی به‌ مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی مطرح کرد

ایالات متحده؛ یک پای تمام کشتارها، کودتاها و ترورهای جهان

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است از آنجایی که جمهوری اسلامی هرگز خود را در دایره نظم ناعادلانه آمریکا در دنیا قرار نداده، متهم به نقض حقوق بشر می‌شود در حالی که بیشترین حقوق را برای شهروندان خود از تمام ادیان قائل است.
ایالات متحده؛ یک پای تمام کشتارها، کودتاها و ترورهای جهان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است از آنجایی که جمهوری اسلامی هرگز خود را در دایره نظم ناعادلانه آمریکا در دنیا قرار نداده، متهم به نقض حقوق بشر می‌شود در حالی که بیشترین حقوق را برای شهروندان خود از تمام ادیان قائل است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106016106341.jpg ایالات,متحده؛,یک,پای,تمام,کشتارها،,کودتاها,و,ترورهای,جهان Icana

ابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی، این کشور را بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در دنیا دانست و گفت: علیرغم موارد متعدد نقض حقوق بشر از سوی ایالات متحده و دارا بودن رتبه نخست جنایتکاری، این کشور خود را در جایگاه قاضی برای تمام دنیا می داند.

آزادی حمل سلاح در آمریکا برای منافع مادی کارخانجات تسلیحات سازی است

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه موارد نقض حقوق بشر در آمریکا بسیار زیاد است، عنوان کرد: آزادی حمل سلاح باعث شده سالانه هزاران نفر بر اثر تیراندازی در این کشور از بین بروند اما به خاطر منافع کارخانجات تسلیحات، حمل سلاح را ممنوع نمی کنند.

وی در ادامه با اشاره به قتل عام بالای 75 درصد در آمریکا با سلاح گرم، اظهار داشت: سالانه بالای 600 کودک و نوجوان در این کشور بر اثر تیراندازی از بین می روند که معمولا در مراکز عمومی و مدارس اتفاق می افتد.

رضایی ادامه داد: از سوی دیگر خشونت پلیس آمریکا نیز زبانزد است تا جایی که اقدامات اخیر آنها نیز باعث افزایش موج اعتراضات شده و این کشور را به عنوان نماد تبعیض نژادی در عالم تثبیت کرده است در حالی که خود دم از حقوق بشر می زند.

برنامه دولت آمریکا برای افزایش اسلام هراسی از موارد نقض حقوق بشر است

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه نفرت ایجاد شده از مسلمانان در آمریکا و نقض حقوق بشر علیه این قشر را حاصل سوءاستفاده از ابزارهای عظیم رسانه‌ای حکومت آمریکا دانست و افزود: علیرغم اینکه تنها یک درصد جمعیت آمریکا، مسلمان هستند اما شاهد موج اسلام هراسی در این کشور هستیم که از سیاست های کاخ سفید است.

وی همچنین به آمار تجاوز در آمریکا که از سوی آمریکایی ها ارائه می شود اشاره کرد و یادآور شد: طبق این آمار از هر 5 زن به یک نفر تجاوز می شود همچنین حریم شخصی افراد بارها مورد تجاوز واقع شده و نیز موارد متعدد نیز از هک شدن حساب های مجازی شهروندان آمریکایی دیده شده که همه از نمونه های نقض حقوق بشر است.

رضایی اضافه کرد: طی 50 سال گذشته هرجای کره خاکی که کشتار، قتل عام و کودتا صورت گرفته، آمریکا یک سر آن بوده و بمباران هیروشیما و ناکازاکی نیز به عنوان تنها بمباران اتمی تاریخ، از جنایات آمریکا بوده است.

جرم جمهوری اسلامی نپذیرفتن نظم ناعادلانه آمریکایی‌ها در جهان است

این نماینده مردم از استان بوشهر در ادامه آمریکا را معتاد برده داری معرفی کرد و افزود: پیش از دوره لینکلن برده داری سنتی در آمریکا رایج بود و سیاهپوستان را برای برده داری از آفریقا به این کشور وارد می کردند اما در صد سال اخیر برده داری نیز مدرن شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ایران هیچگاه نخواسته برده آمریکا باشد و همواره مستقل عمل کرده است، خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی هرگز خود را در نظم ناعادلانه آمریکایی ها تعریف نمی کند برای همین به نقض حقوق بشر متهم می شود؛ در حالی که اقلیت ها در ایران احترام و عزت دارند و حتی از این اقشار نمایندگانی در پارلمان داریم تا حقوق شهروندی آنها نیز حفظ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet