هدر موبایل
1399/04/10 11:12:51
سرویس اجتماعی
فاضلی:

مهار کرونا نیازمند اهتمام ویژه همه مسئولان کشور است/ کنترل بیماری در مناطق محروم کشور دشوار است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، گفت: کنترل بیماری نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و توجه ویژه به مناطق محروم و کم برخوردار کشور است.
مهار کرونا نیازمند اهتمام ویژه همه مسئولان کشور است/ کنترل بیماری در مناطق محروم کشور دشوار است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، گفت: کنترل بیماری نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و توجه ویژه به مناطق محروم و کم برخوردار کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100281269697.jpg مهار,کرونا,نیازمند,اهتمام,ویژه,همه,مسئولان,کشور,است/,کنترل,بیماری,در,مناطق,محروم,کشور,دشوار,است Icana

مَلِک فاضلی، در گفت و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قابل توجه آمار ابتلا به کرونا در کشور، تصریح کرد: کمیسیون بهداشت و درمان هفته گذشته در رابطه با آخرین وضعیت کرونا و اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع بیماری با وزیر بهداشت و معاونان آن وزارت خانه  جلسه ای برگزار کرده و در خصوص برنامه‌های آینده وزارت بهداشت بحث و گفت‌وگو صورت گرفت. 

نماینده مردم شهرستان سراوان و مهرستان در مجلس یازدهم با بیان اینکه کرونا، ویروسی ناشناخته بوده و رفتاری غیر قابل پیش‌بینی دارد، اظهار کرد: قبل از شروع فصل تابستان پیش بینی می‌شد انتقال ویروس در دمای بالا و هوای گرم کاهش پیدا کند. اما امروز مشاهده می‌کنیم که بیماری کوید-19 در مناطق گرم کشور چون اهواز نیز گسترش قابل توجهی داشته و کماکان قربانی می‌گیرد.

فاصله گذاری اجتماعی بهترین راه مقابله با کرونا است 

فاضلی، بهترین راه کار مقابله با کرونا را جدا سازی جمعیت و فاصله گذاری اجتماعی دانست و افزود: فاصله گذاری اجتماعی تنها توسط وزیر بهداشت عملیاتی نخواهد شد و همکاری همه مسئولان جامعه را می‌طلبد. به عنوان مثال با بازگشایی وسایل حمل و نقل عمومی اماکن رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد. از این رو باید برای حمل و نقل های عمومی به ویژه در کلان شهرهای کشور برنامه‌ریزی مشخص و مدونی داشته باشیم.

کنترل بیماری در مناطق محروم کشور دشوار است

نماینده مردم شهرستان سراوان و مهرستان در مجلس یازدهم، با اشاره به مشکلات بهداشتی و درمانی مناطق کم برخوردار و محروم کشور، گفت: در مناطقی مانند سیستان بلوچستان که آب برای آشامیدن وجود ندارد، نمی‌توانیم از مردم بخواهیم مسائل بهداشتی مانند شست و شو مداوم دست و صورت را رعایت کنند همچنین تا زمانی که روستاها 350 کیلومتر با مرکز درمانی و بهداشت فاصله دارند و از حداقل‌های درمانی و بهداشتی و درمانی محروم هستند، امکان رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی به منظور کنترل این بیماری بسیار دشوار است.

مهار کرونا نیازمند اهتمام ویژه همه مسئولان کشور است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، تصریح کرد: ما باید از حداقل امکانات بهداشتی و درمانی موجود حداکثر استفاده را داشته باشیم و این امر نیازمند همکاری همه بخش‌ها و دستگاه‌ها مربوطه و توجه ویژه به مناطق محروم و کم برخوردار کشور است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet