خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/12 17:58:00
سرویس اقتصادی
رشیدی:

امنیت غذایی در گرو تقویت صنایع تبدیلی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تقویت صنایع تبدیلی امنیت غذایی را به همراه دارد، در شرایط تحریم امنیت غذایی باید بسیار جدی گرفته شود.
امنیت غذایی در گرو تقویت صنایع تبدیلی است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تقویت صنایع تبدیلی امنیت غذایی را به همراه دارد، در شرایط تحریم امنیت غذایی باید بسیار جدی گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101542361620.jpg امنیت,غذایی,در,گرو,تقویت,صنایع,تبدیلی,است Icana

محمد رشیدی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تقویت صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری یکی از اقداماتی که باید در کشور از آن ممانعت شود خام فروشی است، برخی به اشتباه تصور کردند جلوگیری از خام فروشی تنها باید در زمینه نفت و مواد معدنی باشد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تقویت صنایع تبدیلی در کنار کشاورزی و دامپروری موجب اشتغالزایی، افزایش تولید، جلوگیری از واردات و ایجاد ارزش افزوده می‌شود، ادامه داد: ایجاد ارزش افزوده در صنایع تبدیلی منافع کشاورزان، صنعتگران و مصرف کنندگان را به همراه دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه در زمینه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در سال‌های گذشته شاهد عملکرد ضعیفی بوده‌ایم، عنوان کرد: استان کرمانشاه به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور شناخته شده اما از نظر صنایع تبدیلی بسیار ضعیف است و محصولات تولیدی کشاورزان خام‌فروشی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عملکرد ضعیف در صنایع تبدیلی موجب زیان کشاورزان می‌شود، ادامه داد: تقویت صنایع تبدیلی امنیت غذایی را به همراه دارد، در شرایط تحریم امنیت غذایی باید بسیار جدی گرفته شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای حفظ امنیت غذایی باید نگاه ویژه‌ای به صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی داشته باشیم، عنوان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با همراهی وزارت جهاد کشاورزی صنایع تبدیلی را تقویت کنند، کمیسیون کشاورزی مجلس نیز به صورت جدی صنایع تبدیلی در استان‎‌هایی که قطب کشاورزی هستند را پیگیری می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet