خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/10 16:53:00
سرویس سیاسی
نوباوه وطن:

باید سرعت‌العمل دیوان محاسبات در ارائه گزارشات سالیانه تفریغ بودجه افزایش پیدا کند

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات گفت: دیوان محاسبات باید برای ارائه گزارشات سالیانه تفریغ بودجه با سرعت بالاتری عمل کند.
باید سرعت‌العمل دیوان محاسبات در ارائه گزارشات سالیانه تفریغ بودجه افزایش پیدا کند نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات گفت: دیوان محاسبات باید برای ارائه گزارشات سالیانه تفریغ بودجه با سرعت بالاتری عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101046909159.jpg باید,سرعت‌العمل,دیوان,محاسبات,در,ارائه,گزارشات,سالیانه,تفریغ,بودجه,افزایش,پیدا,کند Icana

بیژن نوباوه وطن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به نقش نظارتی دیوان محاسبات اشاره کرد و گفت: به صورت مصداقی می‌گویم وقتی که برای سال 99 بودجه نویسی می‌شود باید گزارش تفریغ بودجه سال 98 به شکل مفصلی از سوی دیوان محاسبات به مجلس ارائه شود که با یک دید بهتری در مورد بودجه سال پس از آن تصمیم‌گیری شود.

 وی در ادامه افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر مثلا در دوره گذشته ارائه گزارش  سالیانه تفریغ بودجه دیر به دست مجلس می‌رسید و دیگر کارآیی لازم را نداشته و  این هم مربوط می‌شود به مبحث زمانی که دیوان محاسبات باید سرعت‌العمل بیشتری در این رابطه داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات به عملکرد دیوان محاسبات اشاره و تاکید کرد: دیوان محاسبات گزارشات خود را به مجلس ارائه می داده و بسیاری از پرونده ها نیز براساس همین گزارشات تشکیل شده که  این نباید از نظرها دور باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: آن چیزی که برای ما مهم بوده مسئله زمان ارائه گزارش سالیانه تفریغ بودجه و رساندن عملکرد دستگاه‌ها در سال قبل از آن است به نظر من الان هم دیوان محاسبات از لحاظ سرعت العمل به آن شکل صدر صد نرسیده که باید در این زمینه بسیار کار شود.

نوباوه وطن تصریح کرد: دیوان محاسبات نقش بسیار مهم و نظارتی برای نمایندگان در مجلس شورای اسلامی دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet