هدر موبایل
1399/04/10 21:16:00
سرویس اجتماعی
بابایی کارنامی خبر داد

برنامه های کمیسیون اجتماعی برای ارتقا معیشت مردم /کدام وزرا اولین مهمان‌های این کمیسیون هستند؟

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، ضمن تشریح برنامه‌های این کمیسیون برای ارتقا معیشت مردم از وزیر تعاون، اقتصاد و دارایی و صمت به عنوان اولین مهمان‌های آن یاد کرد.
برنامه های کمیسیون اجتماعی برای ارتقا معیشت مردم /کدام وزرا اولین مهمان‌های این کمیسیون هستند؟ سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، ضمن تشریح برنامه‌های این کمیسیون برای ارتقا معیشت مردم از وزیر تعاون، اقتصاد و دارایی و صمت به عنوان اولین مهمان‌های آن یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108092254136.jpg برنامه,های,کمیسیون,اجتماعی,برای,ارتقا,معیشت,مردم,/کدام,وزرا,اولین,مهمان‌های,این,کمیسیون,هستند؟ Icana

علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح برنامه‌های کمیسیون اجتماعی برای ارتقا وضعیت معیشتی مردم، گفت: یکی از چالش‌ها و مشکلات اساسی امروز مردم تامین معیشت و برنامه‌ریزی در جهت ایجاد رفاه است. کما اینکه رییس مجلس شورای اسلامی هم به این نکته اشاره کردند که حال مردم خوب ما خوب نیست.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اتفاقات اخیر در پی شوک ارزی و افزایش تورم در بازار باعث شد که مردم در تامین معیشت با وضعیت سختی مواجه شوند که می‌طلبد مجلس شورای اسلامی بعد از اتمام تعطیلات هم در صحن و هم جلسات کمیسیون‌های تخصصی مربوطه وارد کارزار نظارتی خود شوند و جهت رفع موانعی که در مسیر تامین رفاه عمومی وجود دارد همچون معضل بیکاری و مشکلات بنگاه‌های اقتصادی از طریق ارائه راهکارهایی با رویکرد توجه به شعار سال مبنی بر جهش تولید ورود جدی پیدا کنند.

اولویت‌های دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس

وی در بیان اولویت‌های دستورکار کمیسیون اجتماعی برای رفع مشکل معیشتی مردم، تصریح کرد: اجرای قانون همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران کشوری، لشکری و تامین اجتماعی برای ارتقا وضعیت معیشتی این قشر مظلوم که دولت تاکنون با بهانه نبود اعتبارات لازم انجام نداده است، تامین امنیت شغلی کارگران و تصویب طرح اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری که باید به قانونی جامع تبدیل شود را با قید فوریت پیگیری خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: ساماندهی صندوق‌های بیمه‌ای به ویژه شرکت‌های وابسته به آنها که بخشی از حوزه‌های اقتصادی و معیشت به این مهم مرتبط است، همچنین رسیدگی به وضعیت یارانه‌ها کمااینکه بیش از 900 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان و آشکار پرداخت می‌شود که باید تکلیف منابع تامین‌کننده آن مشخص شود، چرا که هر سال بودجه حامل‌های انرژی به این بخش اختصاص پیدا می‌کند، اما به سفره‌های مردم برنمی‌گردد و این در حالی است که باید تامین‌کننده معیشت عمومی به ویژه اقشار آسیب‌پذیر باشد که تحت فشار اقتصادی قرار دارند از دیگر موضوعاتی هستند که توسط کمیسیون اجتماعی پیگیری خواهند شد.

اولین وزرایی که به کمیسیون اجتماعی دعوت می‌شوند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما از وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت دعوت خواهیم کرد تا سیاست‌های خود جهت تحقق جهش تولید را ارائه دهند، همچنین به تشریح برنامه‌های خود برای حمایت از مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر بپردازند، ضمن اینکه لازم است مردم خروجی این نوع اقدامات مجلس و دولت را سر سفره خود لمس کنند، بنابراین بعد از اتمام تعطیلات مجلس این موضوع را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet