هدر موبایل
1399/04/11 08:31:00
سرویس اقتصادی
شریعتی مطرح کرد

تلاطم‌زدایی بازار مسکن با اجرای قانون مالیات خانه‌های خالی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با ابزار مالیاتی می توان بازار مسکن را تا حدودی مدیریت کرد، قطعا با اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه، مالکانی که به دنبال خالی نگه داشتن مساکن بوده تا با گذشت زمان به سود کلان دست پیدا کنند، مجبور به فروش یا اجاره مسکن می شوند.
تلاطم‌زدایی بازار مسکن با اجرای قانون مالیات خانه‌های خالی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با ابزار مالیاتی می توان بازار مسکن را تا حدودی مدیریت کرد، قطعا با اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه، مالکانی که به دنبال خالی نگه داشتن مساکن بوده تا با گذشت زمان به سود کلان دست پیدا کنند، مجبور به فروش یا اجاره مسکن می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907106523072911.jpg تلاطم‌زدایی,بازار,مسکن,با,اجرای,قانون,مالیات,خانه‌های,خالی Icana

غلامرضا شریعتی اندراتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعلل دولت در اجرای قانون مالیات از خانه های خالی از سکنه، گفت: مالیات بر مساکن خالی یک برنامه های ضروری برای بهبود وضعیت بازار مسکن است.

غالمرضا شریعتی اندراتی

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید تلاش کند که هر چه سریعتر سامانه املاک و اسکان را عملیاتی و اطلاعات مورد نیاز را در آن بارگذاری کند، زیرا با وجود گذشت چندین ماه از رونمایی از سامانه مذکور، هنوز اقدام عملیاتی صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی سرمایه ملی در قالب احداث مسکن مورد استفاده قرار می گیرد، حال اگر این سرمایه بلااستفاده بماند، قطعا به اقتصاد کشور آسیب وارد خواهد کرد.

شریعتی گفت: با ابزار مالیاتی می توان بازار مسکن را تا حدودی مدیریت کرد، قطعا با اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه، مالکانی که به دنبال خالی نگه مساکن بوده تا با گذشت زمان به سود کلان دست پیدا کنند، مجبور به فروش یا اجاره مسکن می شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه موجب افزایش عرضه مسکن در بازار و کاهش تقاضا می شود و این مسئله تأثیر مستقیمی در کاهش قیمت ها خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet