هدر موبایل
1399/04/13 11:51:00
سرویس اقتصادی
صفایی با تاکید بر تقویت پول ملی؛

تداوم ارز چند نرخی سلطان‌ساز است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعتقاد به اینکه ارز چند نرخی در کشور ایجاد رانت می‌کند و سلطان‌ساز در حوزه اقتصاد است، گفت: باید به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز رفت تا سیاست‌های ارزی کشور تقویت شوند.
تداوم ارز چند نرخی سلطان‌ساز است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعتقاد به اینکه ارز چند نرخی در کشور ایجاد رانت می‌کند و سلطان‌ساز در حوزه اقتصاد است، گفت: باید به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز رفت تا سیاست‌های ارزی کشور تقویت شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105549648615.jpg تداوم,ارز,چند,نرخی,سلطان‌ساز,است Icana

محمد صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد به عدم ثبات نرخ ارز در کشور، گفت: دستگاه‌هایی که باید در حوزه صادرات فعال باشند یک تعلل جدی دارند.اقتصاد کشور باید متحول شود.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چالش‌هایی در وزارتخانه‌های صنعت، معدن، تجارت، اقتصاد و امور دارایی و امور خارجه و همچنین در بانک مرکزی وجود دارد که به این منظور مجلس قصد ارائه تکالیفی به  این دستگاه ها دارد تا منجر به ثبات بیشتری در بازار شود.

وی بیان کرد: ارز چند نرخی در کشور ایجاد رانت می‌کند و سلطان‌ساز است، به همین دلیل باید به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز رفت تا سیاست‌های ارزی کشور تقویت شود.

صفایی دلونی با بیان اینکه منابع ارزی خارج از کشور نیز بسیار قابل توجه است، اضافه کرد: باید این منابع را به زودی طی یک برنامه‌ریزی و سیاستگذاری مدون و مشخصی به کشور بازگرداند، درواقع وصول مطالبات ارزی از کشورهای منطقه یکی دیگر از راهکارهای بهبود شرایط بازار ارز است، وزارت امور خارجه می‌تواند با به کارگیری ظرفیت رایزن‌های بازرگانی موجب گسترش صادارت غیرنفتی و تقویت دپیلماسی اقتصادی کشور شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است توسعه بازارهای صادراتی، کنترل سوداگری در بازار ارز، ارائه تسهیلات به صادرکنندگان با هدف وارد کردن سرمایه خود به بازار و...  ازجمله اقداماتی است که بانک مرکزی و دولت باید در دستور کار خود قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet