روز مجلس
1388/08/11 17:33:00
سرویس اقتصادی
یوسف نژاد تاکید کرد:

واگذاری سهام مخابرات از جهت اجرائی ایراد دارد

** عضو کمیسیون نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: واگذاری سهام مخابرات به بخش خصوصی از جهت اجرایی با مشکل مواجه است.

 عضو کمیسیون نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه در واگذاری ها باید سهام، مالکیت و مدیریت به بخش خصوصی واگذار شود، اظهار داشت: در گزارش کمیسیون اصل 44 قانون اساسی، نحوه واگذاری سهام مخابرات و مسیرهایی که از لحاظ سازمانی و اداری طی شده  مورد بررسی قرار گرفته است.

علی اصغر یوسف نژادتصریح کرد: در این گزارش اشکالات و ایراداتی به نحوه کار وجود دارد و اگر قرار باشد این ایرادات باز هم تکرار شود به هدفهای اصل 44 و واگذاری بخشهای دولتی به بخش خصوصی نخواهیم رسید و اقتصاد دولتی به اقتصاد شبه دولتی تبدیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه واگذاری سهام مخابرات از جهت اجرائی با مشکل مواجه است، گفت:‌ تعیین اهلیت در واگذاری ها و نداشتن آئین نامه  از جمله مشکلات اجرائی واگذاری سهام مخابرات است.
این نماینده مجلس در ادامه افزود:‌ پیشنهاد کمیسیون نظارت بر نحوه  اجرای اصل 44 قانون اساسی جهت برطرف شدن مشکلات یاد شده این است که اگر قانون احتیاج به اصلاح دارد به گونه ایی آن را اصلاح کنیم که دقیقا همان واگذاری ها به بخش خصوصی صورت گیرد و سهام، مالکیت و مدیریت هر سه با هم به بخش خصوصی واگذار شود.
وی گفت:‌ در برخی از واگذاری ها سهام واگذار شده اما مالکیت واگذار نشده یا سهام و مالکیت واگذار شده اما مدیریت هنوز در اختیار دولت است؛ همانند واگذاری بانکها، ذوب آهن که مدیرانشان را هنوز دولت انتخاب می کند. 
یوسف نژاد با بیان اینکه بررسی سهام مخابرات در کمیسیون تجربه ای بود برای مشخص شدن ایرادهای موجود در واگذاری ها، تاکید کرد: ‌مرجع ذی صلاح برای تشخیص اینکه آیا واگذاری درست انجام شده یا خیر شورای رقابت اصل 44 قانون اساسی است و قطعا کمیسیون نیز یکی از گزارشات خود را به این شورا برای تصمیم گیری نهایی ارائه خواهد کرد.
یوسف نژاد در خاتمه تصریح کرد :‌گزارش کمیسیون هفته اینده نهایی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet