هدر موبایل
1399/04/13 13:48:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس:

قوه مجریه هیچ برنامه‌ای برای مدیریت بازار مسکن ندارد/دولت برنامه زمان بندی شده ارائه کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی برای بررسی وضعیت بازار مسکن و سیاست گذاری درست، نیازمند شفاف سازی عملکرد دولت هستیم، از این رو بهترین راه کار این است که دولت برنامه های خود برای مدیریت بازار و تولید مسکن را به صورت شفاف و با زمان بندی درست اعلام کند تا بتوان آن را رصد کرد.
قوه مجریه هیچ برنامه‌ای برای مدیریت بازار مسکن ندارد/دولت برنامه زمان بندی شده ارائه کند عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی برای بررسی وضعیت بازار مسکن و سیاست گذاری درست، نیازمند شفاف سازی عملکرد دولت هستیم، از این رو بهترین راه کار این است که دولت برنامه های خود برای مدیریت بازار و تولید مسکن را به صورت شفاف و با زمان بندی درست اعلام کند تا بتوان آن را رصد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107188642640.jpg قوه,مجریه,هیچ,برنامه‌ای,برای,مدیریت,بازار,مسکن,ندارد/دولت,برنامه,زمان,بندی,شده,ارائه,کند Icana

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم سیاست گذاری دولت در حوزه مسکن، گفت: متأسفانه در 7سال اخیر مدام به صورت رسانه ای برنامه هایی را برای مدیریت بازار مسکن اعلام کرده، اما هیچ کدام از این برنامه ها از جمله مسکن اجتماعی، صندوق مسکن اولی و طرح اقدام ملی مسکن به درستی عملیاتی نشده و دولت حتی گزارشی از روند اجرای این پروژه ها نداده است.

تولید انبوه مسکن

سیاست گذاری درستی در حوزه تولید مسکن وجود ندارد

نماینده مردم اهواز، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی سیاست گذاری درستی در حوزه تولید مسکن وجود ندارد، این در حالی است که کشور سالانه به تولید 900 هزار واحد نیاز دارد تا تقاضاها رفع شود، اما بر اساس آمارها در شرایط کنونی سالانه تنها 300 هزار واحد مسکونی ساخته می شود که این مقدار نیز توسط مردم و بخش خصوصی صورت می گیرد.

دولت هیچ برنامه ای برای حمایت از انبوه سازان و شرکت های تخصصی تولید مسکن ندارد

وی افزود: دولت هیچ برنامه ای برای حمایت از انبوه سازان و شرکت های تخصصی تولید مسکن ندارد، از طرف دیگر در حوزه قیمت گذاری بازار مسکن نظارتی وجود ندارد و این مسئله موجب شده که قیمت ها روز به روز افزایش یابد.

یوسفی بر ضرورت اجرای هر چه سریع تر قانون مالیات بر خانه های خالی تأکید کرد و گفت: دولت باید ساختاری را ایجاد کند تا خرید مسکن با نگاه سرمایه ای برای افراد صرفه اقتصادی نداشته باشد، قطعا با این اقدام تقاضاهای غیرمصرفی کاهش یافته و مسکن به خریداران واقعی خواهد رسید.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی برای بررسی وضعیت بازار مسکن و سیاست گذاری درست، نیازمند شفاف سازی عملکرد دولت هستیم، از این رو بهترین راه کار این است که دولت برنامه های خود برای مدیریت بازار و تولید مسکن را به صورت شفاف و با زمان بندی درست اعلام کند تا بتوان آن را رصد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet