هدر موبایل
1399/04/13 09:08:08
سرویس اجتماعی
منتظری:

وضعیت قرمز کرونا در برخی از شهر‌های استان گلستان / مناطق سفید اعلام عمومی نشوند

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس از قرمز شدن وضعیت کرونا برخی از شهر‌های استان گلستان خبرداد و گفت: مناطق سفید کرونایی نباید اعلام عمومی شوند، چرا که برخی افراد با سفر به این  مناطق و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی زمینه شیوع ویروس را فراهم می‌کنند.
وضعیت قرمز کرونا در برخی از شهر‌های استان گلستان / مناطق سفید اعلام عمومی نشوند نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس از قرمز شدن وضعیت کرونا برخی از شهر‌های استان گلستان خبرداد و گفت: مناطق سفید کرونایی نباید اعلام عمومی شوند، چرا که برخی افراد با سفر به این  مناطق و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی زمینه شیوع ویروس را فراهم می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005108351821484.jpg وضعیت,قرمز,کرونا,در,برخی,از,شهر‌های,استان,گلستان,/,مناطق,سفید,اعلام,عمومی,نشوند Icana

غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به افزایش آمار موارد ابتلا به کرونا در استان گستان، گفت: برخی از مناطق استان که در ماه‌های اخیر در وضعیت سفید کرونا قرار داشت به دلیل عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی و عادی سازی شرایط، به مناطق زرد و قرمز تبدیل شده است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کمبودهای امکانات و تجهیزات پزشکی که در گذشته وجود داشت با همت و تلاش استاندار گلستان تا حدودی تامین شد، افزود: در حال حاضر برخی از مناطق استان، در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته و برخی از شهرها هم زرد و تعداد کمی از مناطق هم در وضعیت سفید قرار دارند.

منتظری با بیان اینکه ضریب پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی با توجه به اطلاع رسانی خوب رسانه ملی در ده روز اخیر افزایش قابل توجهی داشته است، اظهار کرد: معتقدم مناطق سفید کرونایی نباید اعلام عمومی شود، چرا که برخی افراد با سفر به این  مناطق و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی قاعده بازی را به هم ریخته و زمینه شیوع ویروس را فراهم می‌کنند.  

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس، با یادآوری اینکه کمبود امکاناتی در استان وجود ندارد، یادآور شد: در شرق استان گستان تا حدودی با مشکلات کمبود بیمارستان مواجه هستیم و اغلب بستری‌ها به بیمارستان‌های گنبد کامووس منتقل می‌شوند. از طرفی شرق استان در ماه‌های اخیر وضعیت بسیار خوبی به لحاظ شیوع ویروس کرونا داشت اما به دلیلی ‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی به منطقه‌ای قرمز تبدیل شده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ، مهمترین اصل در پیشگیری از کرونا را توجه به اصول بهداشتی و خودمراقبتی دانست و گفت:  مردم و خانواده نقش بسیار مهمی در قطع زنجیره انتقال و کاهش آمار ابتلا به کرونا دارد.

به خبرگزاری خانه ملت،، براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲  نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شدند و متاسفانه ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر از هموطنان نیز بر اثر ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet