هدر موبایل
1399/04/20 10:51:00
سرویس اقتصادی
حسینی مطرح کرد؛

تعدد نرخ‌ ارز بهانه‌ای برای افزایش کاذب مصارف ارزی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت و سیستم بانکی دغدغه ورود منابع ارزی به چرخه تجاری کشور را دارند اما نباید این موضوع را با سیاست‌های تهدیدی یا تحدیدی انجام دهند بلکه باید از سیاست‌های تشویقی و ابزارهای نظارتی استفاده کنند.
تعدد نرخ‌ ارز بهانه‌ای برای افزایش کاذب مصارف ارزی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت و سیستم بانکی دغدغه ورود منابع ارزی به چرخه تجاری کشور را دارند اما نباید این موضوع را با سیاست‌های تهدیدی یا تحدیدی انجام دهند بلکه باید از سیاست‌های تشویقی و ابزارهای نظارتی استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100458042242.jpg تعدد,نرخ‌,ارز,بهانه‌ای,برای,افزایش,کاذب,مصارف,ارزی Icana

سیدشمس‌الدین حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه برای تعیین دلایل افزایش نرخ ارز و قیمت دقیق آن نیازمند اطلاعات دقیقی در حوزه منابع و مصارف ارزی هستیم، گفت: مسلما در شرایط فعلی و با وجود نوسان و افزایش بی‌رویه قیمت ارز، ساماندهی مجدد منابع و مصارف ارزی اجتناب ناپذیر است.

وی با تاکید براینکه تعدد نرخ‌های ارزی یکی از مباحثی است که می‌تواند به افزایش کاذب مصارف ارزی در کشور دامن بزند، افزود: اکنون 4 نرخ ارز 4200 تومانی ، نیمایی ، سامانه سنا و حواله‌ای وجود دارد، که این موضوع می‌تواند منشا تقاضای کاذب برای ارز باشد و باید سریعا بعد از رسیدگی تعدد نرخ‌ها کاهش یابد.

حسینی تصریح کرد: دولت و سیستم بانکی دغدغه ورود منابع ارزی به چرخه تجاری کشور را دارند اما نباید این موضوع را با سیاست‌های تهدیدی یا تحدیدی انجام دهند بلکه باید از سیاست‌های تشویقی و ابزارهای نظارتی استفاده کنند.

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس با تاکید براینکه دولت بویژه تیم اقتصادی و دستگاه‌های مرتبط باید اطلاعات خود را به صورت یکپارچه افزایش دهند، بیان کرد: هرچه میزان اطلاعات، تعاملات و یکپارچگی اطلاعاتی میان دستگاه‌های مرتبط اقتصادی افزایش یابد، تصمیمات درست بیشتری اتخاذ شده و در اجرای این تصمیمات هم امید بالاتر خواهد رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet