هدر موبایل
1399/04/12 22:49:00
سرویس سیاسی
جوکار با اشاره به اظهارات ظریف درباره برجام پیشنهاد کرد

توجه به ظرفیت بلوک شرق برای وتو طرح‌های آمریکایی در شورای امنیت

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: جمهوری اسلامی ایران باید از ظرفیت روسیه و چین در شورای امنیت برای وتو طرح‌های آمریکایی استفاده کند.
توجه به ظرفیت بلوک شرق برای وتو طرح‌های آمریکایی در شورای امنیت رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: جمهوری اسلامی ایران باید از ظرفیت روسیه و چین در شورای امنیت برای وتو طرح‌های آمریکایی استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/59586.jpg توجه,به,ظرفیت,بلوک,شرق,برای,وتو,طرح‌های,آمریکایی,در,شورای,امنیت Icana

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست شورای امنیت، گفت: ما باید از نشست‌های شورای امنیت در راستای وتو کردن طرح های آمریکا استفاده کنیم زیرا یک فرصتی برای جمهوری اسلامی است.

تصمیم اروپایی‌ها تحت تاثیر آمریکا

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی انتظاری از کشورهای اروپایی برای همراهی با روسیه و چین در وتو کردن طرح‌های آمریکا ندارد، افزود: اروپایی‌ها در فرایند اجرای برجام ثابت کردند که بدون آمریکا نمی‌توانند به تعهداتشان عمل کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه کشورهای اروپایی عضو برجام تحت تاثیر آمریکا بوده و نشان دادند که نمی‌توانند مانند یک کشور مستقل عمل کنند. بنابراین ایران باید از ظرفیت روسیه و چین در شورای امنیت استفاده کند. روس‌ها و چینی‌ها در مسئال هسته‌ای نیز همراهی خوبی با جمهوری اسلامی داشتند.

جوکار معتقد است: جمهوری اسلامی ایران پس از این باید به نوعی کارها و مسائل خود را در نهادهای بین‌المللی به ویژه شورای امنیت پیش ببرد که اتفاقات گذشته تکرار نشود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: بیشترین تاکید جمهوری اسلامی ایران باید بر توجه به بلوک شرق باشد تا بلوک غرب احساس نکند که می‌تواند هر فشاری به شورای امنیت و نهادهای بین المللی علیه ایران بیاورد.

خروج ایران از NPT یا آژانس گزینه‌های پیشنهادی در صورت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی

جوکار با بیان اینکه خروج ایران از برجام نمی تواند گزینه مقابله‌ای ایران در برابر تمدید تحریم‌های تسلیحاتی باشد، گفت: در شرایط فعلی برجامی وجود ندارد که خروج از آن معنا داشته باشد اما خروج ایران از ان‌پی‌تی یا حتی تهدید طرف‌های مقابل به خروج از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌تواند به عنوان گزینه‌های پیشنهادی مطرح شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران پیش از اتخاذ هر تصمیمی برای مقابله با آمریکا باید روابط خود را با روسیه و چین تحکیم کند و به گونه‌ای امورات را پیش ببرد که آمریکا و اروپا امکان طرح و تصویب هر نوع قطعنامه یا پیش نویس قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران را پیدا نکنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet