خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/14 21:50:00
سرویس سیاسی
آصفری:

گسترش روابط تجاری با ونزوئلا، منافع اقتصادی کشورمان را تامین می‌کند

نماینده مردم ار اک، خنداب و کمیجان معتقد است اگر در این سالهای اخیر دولت روابط تجاری خود را با کشورهای آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا گسترش می داد منافع اقتصادی کشورمان تامین ‌می‌شد.
گسترش روابط تجاری با ونزوئلا، منافع اقتصادی کشورمان را تامین می‌کند نماینده مردم ار اک، خنداب و کمیجان معتقد است اگر در این سالهای اخیر دولت روابط تجاری خود را با کشورهای آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا گسترش می داد منافع اقتصادی کشورمان تامین ‌می‌شد. https://cdn.icana.ir/d/019/109807.jpg گسترش,روابط,تجاری,با,ونزوئلا،,منافع,اقتصادی,کشورمان,را,تامین,می‌کند Icana

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تاثیر روابط تجاری ایران با کشورهای آمریکا لاتین به ویژه ونزوئلا در بهبود وضعیت اقتصادی کشورمان اشاره کرد و گفت: روابط سیاسی و اقتصادی ونزوئلا و جمهوری اسلامی ایران مربوط به یک دهه گذشته بوده، اما متاسفانه دولت فعلی در این سالیان اخیر از گسترش روابط تجاری با کشورهای آمریکای لاتین و حوزه خلیج فارس غفلت کرده بود و همه تخم مرغ‌های دیپلماسی را در سبد برجام گذاشتند که عملا هیچ منفعتی برای کشورمان در پی نداشت.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر دولت پس از هفت سال غفلت از روابط تجاری با کشورهای همسایه و آمریکای لاتین متوجه این تعلل شده که دیگر کار از کار گذشته است؛ بنابراین ما در شرایط تحریمی می‌توانیم از روابط تجاری با این کشورها منافع اقتصادی خود را تامین کنیم.

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورهای ایران و ونزوئلا تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و کشور ونزوئلا هر 2 دارای یک دشمن مشترک به نام ایالات متحده آمریکا هستند که با شدیدترین تحریم‌های آن نیز مواجه شدند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه افزود: بنابراین؛ با توجه به این تحریم‌ها، هر 2 کشور می‌توانند با هم روابط تجاری گسترده‌ای در مبادله کالا و ... داشته باشند تا این روابط بتواند دامنه تحریم‌ها را برای 2 کشور کمتر کند.

آصفری اظهار کرد: ونزوئلا و برخی دیگر از کشورهای آمریکای لاتین به سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در آنجا استقبال می‌کنند و البته جمهوری اسلامی نیز آمادگی لازم برای همکاری دوجانبه در مسائل سیاسی و اقتصادی را با آنها دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet