هدر موبایل
1399/04/14 12:32:36
سرویس اجتماعی
آصفری با یادآوری 14 تیرماه روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

شهرداری‌ها از نگاه حزبی و سیاسی پرهیز کنند/ خدمات‌رسانی به مردم در اولویت قرار گیرد

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با تاکید بر اینکه مجلس از هر گونه پیشنهاد شورای عالی استان‌ها برای بهبود وضعیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها حمایت می‌کند، گفت: شهرداری‌ها باید از نگاه جناحی، حزبی و سیاسی پرهیز کنند.
شهرداری‌ها از نگاه حزبی و سیاسی پرهیز کنند/ خدمات‌رسانی به مردم در اولویت قرار گیرد نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با تاکید بر اینکه مجلس از هر گونه پیشنهاد شورای عالی استان‌ها برای بهبود وضعیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها حمایت می‌کند، گفت: شهرداری‌ها باید از نگاه جناحی، حزبی و سیاسی پرهیز کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/42950.jpg شهرداری‌ها,از,نگاه,حزبی,و,سیاسی,پرهیز,کنند/,خدمات‌رسانی,به,مردم,در,اولویت,قرار,گیرد Icana

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار برگزاری خانه ملت با یادآوری 14 تیرماه روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نقش تاثیرگذار و پررنگی در فرآیند توسعه همه جانبه کشور دارند و در صورتی که وظیفه خود را به درستی انجام دهند مردم خدمات نظام و انقلاب را به خوبی لمس کرده و می‌بینند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که شهرداری مجموعه غیرانتفاعی است بنابراین نیاز است که مردم و دولت مشارکت جدی در موفقیت آن داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پیشانی خدمات‌رسانی به مردم هستند، ادامه داد: انتظار می‌رود شهرداری‌ها از نگاه جناحی، حزبی و سیاسی پرهیز کنند و خدمات‌رسانی به مردم را در اولویت قرار دهند؛ در انتخاب شهرداران و دهیاران هم نباید نگاه‌های حزبی و سیاسی حاکم باشد بلکه باید انتخاب‌ها به دور از هر گونه معیارهای سیاسی و بر اساس تعهد و تخصص باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم با بیان اینکه انتقادها از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید به دور از نگاه‌های حزبی، جناحی و سیاه‌نمایی باشد و واقعیت‌ها باید بازگو شود، گفت: با توجه به افزایش هزینه مصالح ساختمانی مراجعه مردم برای انجام پروانه ساختمانی بسیار کاهش پیدا کرده بنابراین دولت باید از اعتبارات در اختیار به شهرداری‌ها کمک کند؛ در شرایط فعلی شهرداری‌های شهرهای کوچک برای خدمات‌رسانی به مردم با مشکل مواجه هستند و می‌طلبد دولت در تامین قیر و خدمات‌رسانی به مردم آنها را یاری دهد.

آصفری با تاکید بر اینکه صنایع آلاینده باید سهم خود را به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت کنند، افزود: مردم هم باید با پرداخت به موقع عوارض گام بزرگی برای آبادانی شهر بردارند تا با توجه به اینکه شهرداری‌ها پیشانی و فصل اول خدمات‌رسانی به مردم هستند شاهد کارنامه موفقی از آنها در سطح کشور باشیم.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس، یادآور شد: شهرداری‌ها هم باید تلاش زیادی برای پرهیز از نگاه سیاسی و جناحی داشته باشند هر چند که برخی از شوراها وارد مسائل سیاسی شدند اما سیاسی‌بازی‌ها نباید در مجموعه شهرداری‌ها حاکم شده بلکه باید نگاه شایسته‌سالاری و توانمندی مدنظر قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مجلس آمادگی لازم برای هر گونه حمایت از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را دارد، ادامه داد: مجلس به ویژه کمیسیون امور داخلی کشور از هر گونه پیشنهاد و راهکار از سوی شورای عالی استان‌ها برای بهبود وضعیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها حمایت می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet