هدر موبایل
1399/04/14 13:31:00
سرویس سیاسی
محمدصالحی دارانی:

افزایش اختیار استانداران به زیرمجموعه استانی تسری یابد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور معتقد است افزایش اختیار استانداران زمانی موثر است که این اختیار به زیرمجموعه استاندار نیز تسری یافته و حتی شوراها نیز از قدرت عمل بیشتری برخوردار شوند.
افزایش اختیار استانداران به زیرمجموعه استانی تسری یابد عضو کمیسیون امور داخلی کشور معتقد است افزایش اختیار استانداران زمانی موثر است که این اختیار به زیرمجموعه استاندار نیز تسری یافته و حتی شوراها نیز از قدرت عمل بیشتری برخوردار شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101450263617.jpg افزایش,اختیار,استانداران,به,زیرمجموعه,استانی,تسری,یابد Icana

حسین محمدصالحی دارانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تنها یک سال از فرصت کاری دولت دوازدهم باقی مانده و در این زمان چاره ای جز تعامل با دولت نداریم، گفت: تعارض با دولت مشکلی را حل نمی کند و مجلس باید کنار دولت قرار گرفته و به عنوان موتور محرک آن باشد.

مجلس موتور محرک دولت شود

نماینده مردم فریدن و فریدونشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی ناشی از تحریم و افزایش مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: با این حال ظرفیت ها و راه هایی برای حل مشکلات کشور داریم و اگر دولت از نظر بودجه مشکل دارد باید تلاش کند نقدینگی های سرگردان را به سمت توزیع آورده و بخش تولید را فعال کند.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال و ایجاد جهش تولید می توان با برنامه ریزی منسجم به همراه درایت و تدبیر در قوانین، اقداماتی را رقم زد؛ لازم است از حجم بروکراسی اداری که مانعی برای تولید شده است، بکاهیم.

محمدصالحی دارانی در ادامه با انتقاد از عدم توجه کافی به آمایش سرزمینی که تبدیل به یکی از عوامل رکود شده است، عنوان کرد: در آمایش سرزمینی بسیاری از مناطق آمده که به چه موضوعاتی پرداخته شود که بر این اساس شهرهای بزرگ نباید به امور صنعتی روی بیاورند و یا برخی مناطق برای کشاورزی و گردشگری مناسب ارزیابی شده اند اما به هیچکدام از این برنامه ها توجه نمی شود.

استفاده از روابط به جای ضوابط باعث عدم نتیجه‌بخشی آمایش سرزمین شده است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با بیان اینکه کاهش تأسیسات صنعتی در شهرهای بزرگ و حاشیه آنها برای مبارزه با آلودگی، صرفا به خاطر روابط موجود عملیاتی نشد، ابراز داشت: اقدامی هم برای مناطق ویژه کشاورزی و یا گردشگری صورت نگرفت و روابط جای ضوابط آمد که اجازه به نتیجه رسیدن آمایش سرزمین را نداد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر ضرورت افزایش اختیار استانداران که باعث توسعه استانی می شود، خاطرنشان کرد: افزایش این اختیار نباید منجر به اقتدار استاندار و تضعیف زیرمجموعه شود بلکه باید این اختیار رفته رفته به زیرمجموعه نیز تسری یابد تا بتوان بدون سوءاستفاده، در جهت توسعه و پیشرفت استان حرکت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet