هدر موبایل
1399/04/14 15:07:23
سرویس اقتصادی
آزادی خواه پاسخ می‌‎دهد

چرا روحانیون به کمیسیون کشاورزی رفتند؟

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، مطابات مردمی در حوزه انتخابیه، علاقه شخصی و تجربه کار یدی در حوزه کشاورزی و دامداری را از جمله دلایل حضور ۵ روحانی در کمیسیون کشاورزی عنوان کرد.
چرا روحانیون به کمیسیون کشاورزی رفتند؟ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، مطابات مردمی در حوزه انتخابیه، علاقه شخصی و تجربه کار یدی در حوزه کشاورزی و دامداری را از جمله دلایل حضور 5 روحانی در کمیسیون کشاورزی عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg چرا,روحانیون,به,کمیسیون,کشاورزی,رفتند؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، گروه اقتصادی- به دنبال پرسش های پیش آمده درخصوص حضور برخی از نمایندگان روحانی در کمیسیون‌های تخصصی مرتبط با مسائل اقتصادی و به ویژه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، احد آزادی‌خواه نماینده مردم ملایر و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: برخی افراد نسبت به اینکه چرا 5 نفر از 23 نفرِ اعضای کمیسیون انرژی روحانی هستند، سمپاشی کردند به همین دلیل چند پاسخ به این افراد می‌دهم.

وی ادامه داد: ابتدا اینکه تخصص دانشگاهی یکی از فاکتورهای مثبت انتخاب نمایندگان برای فعالیت در کمیسیون‌ها است لذا صرفا تخصص ملاک نمیتواند ملاک باشد و اطلاعات عمومی، توانمندی‌ها، نیازمندی‌های منطقه‌ای، علاقه شخصی و... همگی در این انتخاب تاثیرگذار هستند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است 5 نفر روحانی کمیسیون کشاورزی در این حوزه تخصص نداشته باشند اما می‌توانند با استفاده از مشاورین متخصص به بهترین وجه ممکن مطالبات مردم را پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه آیا پیگیری دلایل گرانی مرغ صرفا نیازمند تخصص است یا نماینده می‌تواند با استفاده از ظرفیت یک مشاوره به دنبال حل مسئله رود، اضافه کرد: آیا پیگیری موضوع خودکفایی گندم صرفا با تخصص امکان‌پذیر می‌شود یا با مطالعه و شناخت نیازمندی‌ها می‌توان به سمت سوی حل دلایل گرانی گندم رفت.

آزادی خواه با بیان اینکه مسائل مرتبط به کشاورزی مطالعه اصلی مردم شهرهایی است که اقتصاد آن‌ها بر پایه کشاورزی بنا شده است، اضافه کرد: ما این کمیسیون را با هدف مطالبه نیازها و خواسته‌های مردم انتخاب کردیم.

این نماینده مجلس به دلیل دیگر حضور روحانیون در کمیسیون کشاورزی اشاره کرد و گفت: همچنین بخش عمده‌ای از دروس حوزوی در حوزه کشاورزی است و حداقل 10 کتاب فقه‌ای تخصصا امور کشاورزی، دائم، صید و.. را آموزش می‌دهند لذا اگر بتوانیم این بخش را به عنوان فقه پویا به روزرسانی کنیم حضور روحانیون در کمیسیون کشاورزی سبب خواهد شد مصوبات این کمیسیون در شورای نگهبان با مشکل فقهی و حقوقی رو به رو نشود.

عضو کمیسیون کشاورزی اضافه کرد: نکته سوم اینکه روحانیون حاضر در کمیسیون کشاورزی خودشان سبقه کار یدی در حوزه کشاورزی و دامداری دارند و بنده نیز سال‌ها در حوزه دامداری و زراعت فعالیت کرده‌ام./

پایان پیام    

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet