هدر موبایل
1399/04/17 21:55:00
سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس مطرح کرد

ضرورت همکاری های امنیتی ایران و پاکستان برای مقابله با تروریست ها

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یازدهم از آمادگی ایران برای انعقاد توافقنامه امنیتی با کشور پاکستان خبر داد.
ضرورت همکاری های امنیتی ایران و پاکستان برای مقابله با تروریست ها نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یازدهم از آمادگی ایران برای انعقاد توافقنامه امنیتی با کشور پاکستان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201811103140117872.jpg ضرورت,همکاری,های,امنیتی,ایران,و,پاکستان,برای,مقابله,با,تروریست,ها Icana

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نا امنی های اخیر بین مرز بین ایران و پاکستان گفت: برخی از عناصر تکفیری و تروریستی وابسته به جریان سعودی و صهیونیست ها تلاش دارند با ایجاد نا امنی بین مرز های ایران و پاکستان بین این دوکشور اختلاف ایجاد کنند.

وی ادامه داد:ما اعتقاد داریم تمام کسانی که در مرز های شرقی علیه کشورمان فعالیت می کند مورد حمایت دولت پاکستان نیستند بلکه تجهیز شده و حمایت شده عربستان سعودی هستند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یازدهم بیان کرد: کشور های مرتجع تلاش دارند تا از طریق ایجاد نا امنی در مرز بین ایران و پاکستان به منافع خودشان دست پیدا کنند.

وی افزود: این درحالی است که علاقه مندی بین ایران و پاکستان برای گسترش روابط فی ما بین به جهت اشتراکات دینی، مذهبی،فرهنگی و سیاسی از دیر باز بوده است.

آصفری عنوان کرد: حوادثی که در مرزهای شرقی کشورمان صورت می گیرد به صورت سازمان یافته  از سوی جریان تکفیری با حمایت رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی است.

وی تصریح کرد:از دولت پاکستان می خواهیم جلوی نفوذ تروریست ها از مرز سیستان و بلوچستان را بگیرد و اجازه ندهددر روابط بین دو کشور خدشه ای وارد شود.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یازدهم عنوان کرد:هرگونه اقدامی که منجر به انعقاد توافق امنیتی بین ایران و پاکستان شود  از آن استقبال می کنیم و ایران آمادگی دارد تا در قالب این توافقنامه به منظور ایجاد امنیت در مرز های بین دو کشور با  پاکستان همکاری لازم را داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد:اگر ببینم اقدامی از سوی دولت پاکستان جهت برخورد با اشار و تروریست ها صورت نمی گیرد قطعا جمهوری اسلامی ایران از حق خود برای تعقیب تروریست ها در منطقه کوتاه نخواهد آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet