هدر موبایل
1399/04/14 17:55:32
سرویس اقتصادی
آزادی خواه:

دلیل گرانی مرغ؛ عدم نظارت و ارز 4200 تومانی/مجلس نظارت خود را افزایش می‌دهد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از مدیریت فعلی فرآیند عرضه نهاده های دامی انتقاد کرد.
دلیل گرانی مرغ؛ عدم نظارت و ارز 4200 تومانی/مجلس نظارت خود را افزایش می‌دهد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از مدیریت فعلی فرآیند عرضه نهاده های دامی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/101515.jpg دلیل,گرانی,مرغ؛,عدم,نظارت,و,ارز,4200,تومانی/مجلس,نظارت,خود,را,افزایش,می‌دهد Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با دلایل گرانی مرغ در روزهای اخیر و راه‌های کاهش قیمت آن، گفت: اکنون تولیدکنندگان مرغ علیرغم تمام تنگناها و کمبودها در  خط مقدم جبهه تولید به صورت جهادی انجام وظیفه می‌کنند، در حالی که می‌توانستند با تجمع و اعتراض، بازار را ملتهب کنند اما مردانه پای کار ایستادند و نگذاشتند کمبود مرغ در بازار احساس شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی "واردات" را ازجمله دلایل گرانی مرغ در روزهای اخیر دانست، افزود: اکنون آنجا که ارز 4200تومانی، بهانه‌ای در دست واردکنندگان شده به همین دلیل واردات نهاده های دامی با چالش‌های جدید رو به رو است، درواقع بسیاری از محصولات وارداتی مستقیما دست تولیدکننده نمی‌‍رسد چراکه به دست دلال می‌افتند به همین دلیل نهادهای دامی به عرصه کشمش‌ دلال‌ها و بازار تبدیل شده‌اند لذا فرآیند عرضه نهاده های دامی بسیار بیمار مدیریت می‌شود و دلیل آن نیز توزیع ارز دولتی است. 

وی بیان کرد: اگر قرار است یارانه‌ای به محصولات تولیدی تعلق گیرد بهتر است از دست واردت کننده گرفته شود و با تدبیر درستی به خود مردم داده شود.

آزادی خواه معتقد است هر زمان یارانه به دست واردکننده داده شود سودجویان پای کار آمده و علاوه بر خدشه‌دار کردن حیثیت "واردکننده با حیثیت" بازار را نیز ملتهب کرده‌اند.

وی تقویت ابعاد نظارتی توسط مجلس، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و گمرک و وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صمت و اقتصاد را ضروری دانست.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: باید علاوه بر بازدید از گمرکات، وضعیت کشتی‌هایی -که پلو گرفته‌اند اما تخلیه بار نکرده‌اند- پیگیری شود، همچنین تخفیف ارز برای واردات نهاده های دامی با نظارت باشد و فرد واردکننده متعهد شود تمام محصول وارداتی خود را تحویل دولت دهد و دولت از طریق تعاونی‌ها و بخش خصوصی این محصولات را به دست تولیدکنندگان برساند./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet