هدر موبایل
1399/04/15 09:50:16
سرویس صحن
احمدی بیغش در صحن علنی:

متاسفانه سیاست خارجی به برجام محدود شده است

نماینده مردم شازند در مجلس ضمن انتقاد به عملکرد وزارت امور خارجه گفت: متاسفانه سیاست خارجی به برجام محدود شده است.
متاسفانه سیاست خارجی به برجام محدود شده است نماینده مردم شازند در مجلس ضمن انتقاد به عملکرد وزارت امور خارجه گفت: متاسفانه سیاست خارجی به برجام محدود شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005108641128887.jpg متاسفانه,سیاست,خارجی,به,برجام,محدود,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمود احمدی بیغش در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 تیرماه) مجلس شورای اسلامی درخصوص گزارش وزیر امور خارجه از تحولات بین المللی و سیاست جمهوری اسلامی ایران گفت:  امروزه شاهد رویکرد منفعلانه و تک بُعدی در دولت به خصوص وزارت امور خارجه هستیم.

نماینده مردم شازند در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه سیاست خارجی کشورمان به برجام محدود شده است، اظهار کرد: این مهم در حالی است که متاسفانه شتابزده، بدون تامین شروط رهبر انقلاب و گرفتن تضمین کافی برجام را پذیرفتیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها دست چدنی خود را از دستکش مخملی با خروج از برجام، خارج کردند، افزود: تازه در این زمان متوجه شدیم دستمان به لحاظ پیگیری حقوقی این تخلف خالی است و سرمان کلاه رفته است.

احمدی بیغش با اشاره به اینکه متاسفانه همچنان چشم مان به اروپا دوخته شده در حالی که این کشورها تاکنون فقط شعار سر داده اند، اظهار کرد: در این بین باید یادآور شد اروپایی ها امروزه شمشیر را از رو بسته اند و درصدد پرونده سازی علیه کشورمان در شورای حکام هستند.

عضو مجمع نمایندگان اراک با انتقاد از مدیریت ژنرال ها گفت: وضعیت کنونی جامعه نتیجه این نوع دیدگاه مدیریتی است؛ مسئولان باید بدانند همه جهان 1+5 نیست.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از دیپلماسی اقتصادی ناامید شده ایم، تصریح کرد: وزارت امور خارجه تلاش کند، همسایگانمان در روابط دوجانبه با آمریکا حاضر نشوند.

وی با اشاره به اینکه مشکل امروز توهم اداره جهان از طریق توئیتر است، اظهار کرد: قطعا توئیت کردن تاثیر بین المللی دارد، اما معجزه نمی کند، موج به راه می اندازد، خصوصاً در حوزه دیپلماسی، اما وقتی هواپیمای اختصاصی در اختیار دارید، باید حضوراً برای تاثیرگذاری و رایزنی اقدام کنید.

احمدی بیغش با اشاره به اینکه تحریم های تسلیحاتی کشورمان چندی دیگر به پایان می رسد، افزود: این مهم در حالی است که برایان هوک در حال دوره گردی برای افزایش سیاست ایران هراسی است؛ این حجم از دشمنی و رایزنی  آمریکایی ها نیازمند رویکرد فعالتری است.

نماینده مردم شازند در مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم قرارداد با چین به سرانجام برجام ختم نشود، از این رو باید متن چینی، انگلیسی و فارسی آن در اختیار نمایندگان قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet