هدر موبایل
1399/04/15 11:06:52
سرویس صحن
محمدی در نشست علنی:

فرآوری در بافت آرزوی دیرینه مردم است/ دست از خام فروشی معادن بردارید

نماینده مردم بافت در مجلس با انتقاد از خام فروشی معادن، از مسئولان وزارت صمت خواست تا نسبت به اکتشاف و فرآوری محصولات معدنی در این منطقه اقدام کنند.
فرآوری در بافت آرزوی دیرینه مردم است/ دست از خام فروشی معادن بردارید نماینده مردم بافت در مجلس با انتقاد از خام فروشی معادن، از مسئولان وزارت صمت خواست تا نسبت به اکتشاف و فرآوری محصولات معدنی در این منطقه اقدام کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107795682482.jpg فرآوری,در,بافت,آرزوی,دیرینه,مردم,است/,دست,از,خام,فروشی,معادن,بردارید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، صمدالله محمدی  در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 تیرماه) مجلس شورای اسلامی درخصوص  گزارش ارائه شده از سوی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاریخ اکتشاف و استخراج و صادرات سنگ در شهرستان بافت به سال 1316 باز میگردد و مرغوب ترین کرومیت ایران با عیار بالای 45 درصد از نوع سوپر به طول 50 متر و ضخامت چندین متر در منطقه در نوع خود بی نظیر است، اما متاسفانه برای فرآوری این سنگ اقدام مناسبی صورت نگرفته است و عمده آن خام فروشی و صادر می شود.

نماینده مردم ارزوئیه، بافت و رابر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرآوری در بافت آرزوی دیرینه مردم است، اما وعده های داده شده به سوهان روح مردم مظلوم تبدیل شده است، گفت: احداث کارخانه های مرتبط می تواند ارزش افزوده و اشتغالزایی مناسبی ایجاد کند. شرکت معادن می تواند به صورت مستقیم و غیرمستقیم موجب اشتغال چند هزار نفر باشد، اما آینده نامعلومی دارد.

وی با بیان اینکه معادن قوی دیگری تعطیل شده اند، در حالی که می توانند تحول عظیمی در منطقه ایجاد کنند، گفت: ضمن تشکر از مدیریت مس، انتظار جدی دارم علاوه بر ایجاد صنایع پایین دستی به وضعیت جذب جوانان منطقه به عنوان حق مسلم آنها رسیدگی کنند.

محمدی با اشاره به اینکه معدن مس و روی قنات مروان به مدت 40 سال است که تعطیل شده است، گفت: ضروی است اکتشاف و فرآوری معادن مورد توجه قرار گیرد، همچنین ضمن تشکر از شما انتظار دارم اکتشاف و بهره برداری از معادن کرومیت منطقه در خور شأن وزارت صمت جمهوری اسلامی هدایت شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه احداث صنایع تبدیلی جهت جلوگیری از خام فروشی ضروری است، اضافه کرد: اکتشاف اصولی و بهره برداری از آنها و ایجاد صنایع پایین دستی فولاد و مس به رفع مشکلات بیکاری کمک بسزایی می کند، لذا نیازمند مدیریت جنابعالی است. بنده نیز درخواست اعزام یک تیم قوی به ریاست جناب آقای دکتر اسماعیلی به شهرستان های بافت، ارزوئیه و رابر را دارم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet