هدر موبایل
1399/04/15 11:25:52
سرویس صحن
کریمی در تذکر شفاهی:

وزارت حیاتی صنعت، معدن و تجارت نباید بدون وزیر باقی بماند

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس یازدهم با بیان اینکه تاخیر در معرفی وزیر صمت پذیرفتنی نیست تاکید کرد که وزیر این وزارتخانه باید به سرعت انتخاب شود تا شرایط کنونی بازار ساماندهی شود.
وزارت حیاتی صنعت، معدن و تجارت نباید بدون وزیر باقی بماند نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس یازدهم با بیان اینکه تاخیر در معرفی وزیر صمت پذیرفتنی نیست تاکید کرد که وزیر این وزارتخانه باید به سرعت انتخاب شود تا شرایط کنونی بازار ساماندهی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201910104738480144.jpg وزارت,حیاتی,صنعت،,معدن,و,تجارت,نباید,بدون,وزیر,باقی,بماند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، علی اکبر کریمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 15 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، با اشاره به مواردی که در تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید موثر است، گفت: ضرورت تدوین راهبرد توسعه صنعتی کشور و انتخاب فعالیت های تولید پیشران امر مهم و حیاتی است که در دوره فعالیت آقای رحمانی گفته شد که در حال اجرا است اما خروجی نداشت.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رفع چالش های موجود در محیط کسب وکار که امروز حوزه تولید را با مشکلات زیادی مواجه کرده است، همچنین باید لزوم کاهش انگیزه فعالیت های سوداگرانه رقیب تولید که در جاهای مختلف اعم از بازار سرمایه، طلا، ارز، املاک و مستغلات که رقیب تولید واقعی هستند را تحت تاثیر قرار داده اند با اعمال سیاست های مناسب پیشگیرانه مورد توجه قرار گیرد چرا که حمایت های تعرفه ای، بانکی و یارانه ای بدون عنایت به این موارد بدون نتیجه خواهد بود.

وی یادآور شد: تحقق تلاش برای حل مشکلات واحدهای بزرگ صنعتی که هر کدام سرمایه کشور هستند و می توانند سرخوشه فعالیت صنعتی قرار گیرند نیز از جمله مواردی است که باید برای رفع مشکلات حوزه صنعت و معدن مورد توجه قرار گیردکما اینکه شرکت هپکو اراک بعد از 5 سال درگیری با بحران ایجاد شده همچنان پشت درب های دولت باقی مانده است و شرکت واگن پال به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده واگن صنعت ریلی کشور در خصوص نقل و انتقال سهام بلاتکلیف مانده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: شرکت های مشمول سهام عدالت که حدود 60 بنگاه بزرگ کشور هستند بعد از مسائل ایجاد شده در این حوزه انتظار می رود هرچه سریع تر در خصوص وضعیت مالکیت و اختیاراتی که در مجامع عمومی دارند تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: در سال های گذشته کنترل قیمت ها و نظام بازرسی و تنظیم بازار در استان ها تضعیف و نابود شده است و ما هیچ فعالیت موثری در این زمینه نداریم کما اینکه مردم می گویند بازار به حال خود رها شده وکسی بر این بخش نظارت ندارد بنابراین انتظار داریم ساز وکار مجددی برای کنترل بازار در استان ها ایجاد شود.

کریمی در اخطار براساس اصل 135 قانون اساسی عنوان کرد: تاخیر در معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت در شرایط کنونی کشور قابل پذیرش نیست، همچنین عزل وزیر اسبق به بدترین شکل صورت گرفت و آقای روحانی در این زمینه روی آقای احمدی نژاد را سفید کرد چرا که نباید وزرا از طرف ریاست جمهوری به جهت عدم انتصاب وابستگانشان در مشاغل پردرآمد تهدید شوند و اگر زیر بار نرفتند عزل شوند، این موضوع با هیچ منطقی سازگار نیست.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انتظار داریم هرچه سریع تر وزیر صنعت، معدن و تجارت انتخاب شود تا این وزارتخانه بسیار مهم در حوزه صنعت، معدن و تنظیم بازار ساماندهی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet