هدر موبایل
1399/04/19 17:29:00
سرویس سیاسی
زارع:

منافع ملی در شرایط تحریمی با تقویت مراودات با کشورهای همسایه تامین می‌‎شود

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس معتقد است در شرایط تحریمی تقویت مراودات با کشورهای همسایه می‌تواند به تامین منافع ملی منجر شود.
منافع ملی در شرایط تحریمی با تقویت مراودات با کشورهای همسایه تامین می‌‎شود نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس معتقد است در شرایط تحریمی تقویت مراودات با کشورهای همسایه می‌تواند به تامین منافع ملی منجر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105445736054.jpg منافع,ملی,در,شرایط,تحریمی,با,تقویت,مراودات,با,کشورهای,همسایه,تامین,می‌‎شود Icana

رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن تاکید بر لزوم توجه به همسایگان در شرایط تحریمی، اظهار داشت: با 15کشور هم مرز و همسایه هستیم و هر کشوری برای ما یک فرصت است البته تهدیدهایی را نیز به دنبال دارد.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همسایه بودن با 15 کشور برای ایران یک نقطه قوت است، بیان کرد: اگر از ظرفیت‌ها استفاده کنیم تبدیل به فرصت و موقعیت مناسب برای تامین منافع کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از پتانسیل‌های ایران داشتن مرزهای آبی و خاکی با 15 کشور است، افزود: ما بیش از 3 هزار کیلومتر مرز آبی داریم که این ها همه نقطه قوت هستند و می‌توانیم با کشورهای همسایه از منافع مشترک حفاظت کنیم.

زارع با بیان اینکه باید توسعه متوازن داشته باشیم و از فرصت استفاده کنیم، ادامه داد: توجه بر پیمان‌های پولی دو جانبه و چند جانبه، نرخ تعرفه‌های ترجیحی و موانع غیر تعرفه‌ای را باید اصلاح کنیم.

این نماینده مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون و مقررات صادرات و واردات باید در جهت تامین منافع ملی در شرایط تحریمی مورد استفاده قرار گیرد، گفت: اگر بخش‌نامه‌های بلااستفاده هر روز صادر نشود و در بحث ارز ثبات داشته باشیم، می‌توانیم از نقاط قوت و فرصت‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet