هدر موبایل
1399/04/15 18:05:57
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش خبر داد

رایزنی کمیسیون آموزش با حاجی‌میرزایی برای تسهیل در جذب نیروهای نهضتی

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از نشست امروز کمیسیون در حضور وزیر آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در نشست امروز مسائلی مختلفی از جمله تسهیل جذب نیروهای نهضتی مطرح شد.
رایزنی کمیسیون آموزش با حاجی‌میرزایی برای تسهیل در جذب نیروهای نهضتی سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از نشست امروز کمیسیون در حضور وزیر آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در نشست امروز مسائلی مختلفی از جمله تسهیل جذب نیروهای نهضتی مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109718493464.jpg رایزنی,کمیسیون,آموزش,با,حاجی‌میرزایی,برای,تسهیل,در,جذب,نیروهای,نهضتی Icana

احمدحسین فلاحی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۱۵ تیر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: نشست امروز کمیسیون با حضور وزیر آموزش و پرورش و شورای معاونان این وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی برگزار و به مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش پرداخته شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: در ابتدای این نشست، اعضای کمیسیون دغدغه‌های خود را در حوزه‌های مختلف بیان و سپس وزیر آموزش و پرورش نسبت برخی از این دغدغه‌ها پاسخ‌هایی ارائه کرد.

وی، میزان تحقق سند تحول بنادین آموزش و پرورش را یکی از دغدغه‎های اعضای کمیسیون آموزش مجلس برشمرد و گفت: توجه به دانشگاه فرهنگیان، اعمال مدرک دوم فرهنگیان، تعویق کنکور 99 و تحقق عدالت آموزشی از جمله مواردی بود که نمایندگان در این نشست به آن تأکید کردند.

فلاحی اضافه کرد: پرهیز از سیاست‌زدگی در آموزش و پرورش، سیر صعودی مدارس غیرانتفاعی و مسئله تعارض منافع در مدیریت مدارس  غیرانتفاعی نیز از دیگر مسائلی بود که نمایندگان نسبت به آن تذکر دادند.

وی، توجه به مسئله همسان سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان، رتبه‌بندی معلمان، ساده سازی و قابل فهم شدن کتب درسی و لزوم توجه به راه اندازی انجمن اسلامی دانش آموزی را از جمله موارد دیگری دانست که در نشست امروز مطرح شد.

فلاحی، لزوم توجه به موضوع ترک تحصیل دانش آموزان را یکی دیگر از مسائل مطروحه در نشست امروز برشمرد و گفت: موضوع اختصاص بودجه مناسب به آموزش و پرورش نیز مورد تأکید همگان در این نشست بود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس افزود: درباره مسئله جذب نیروهای نهضتی و تأخیر آزمون آن‌ها نیز مباحث جدی مطرح شد و نهایتا مقرر شد با توجه به اینکه سئوالات برای آزمون روز بیستم تیرماه طرح شده، این آزمون حتما در تاریخ مقرر، برگزار شود ولی تمهیداتی برای قبولی اکثریت شرکت کنندگان در آزمون در نظر گرفته شده؛ ضمن اینکه افراد پذیرفته نشده در آزمون نیز به جای قطع همکاری با آموزش و پرورش می‌توانند به صورت حق التدریس به کار خود ادامه دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet