هدر موبایل
1399/04/15 19:37:12
سرویس سیاسی
عمویی با اشاره به نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد؛

واکاوی حادثه نطنز با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست کمیسیون، گفت: بنابر اظهارات صالحی سناریوهای مختلف درباره حادثه نطنز در حال بررسی است و نتیجه قطعی به زودی اعلام می‌شود.
واکاوی حادثه نطنز با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست کمیسیون، گفت: بنابر اظهارات صالحی سناریوهای مختلف درباره حادثه نطنز در حال بررسی است و نتیجه قطعی به زودی اعلام می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202007107044017525.jpg واکاوی,حادثه,نطنز,با,حضور,رئیس,سازمان,انرژی,اتمی Icana

ابوالفضل عمویی در گفت‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح نشست امروز یکشنبه 15 تیرماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز جلسه سه ساعت با حضور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد. آقای دکتر صالحی در ابتدای نشست به ارایه گزارشی درباره روند فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان پرداخت و در جریان دیدگاه اعضای کمیسیون هم قرار گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین به همکاری ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادوار گذشته اشاره کرد و گفت «در قطعنامه شورای حکام آژانس، اطلاعات مورد ادعای سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی مبنای درخواست و تصمیم‌گیری شورای حکام آژانس قرار گرفت که این روند مورد انتقاد جمهوری اسلامی است.»

وی ادامه داد: آقای دکتر صالحی به ارایه توضیحاتی درباره حادثه نطنز نیز پرداخت و گفت که «سناریوهای مختلف درباره این رخداد در حال بررسی است و نتیجه قطعی به زودی اعلامی می‌شود. گروه‌های کارشناسی از بخش‌های مختلف اطلاعاتی و امنیتی نیز به صورت همه جانبه موضوع را بررسی کردند. شورای عالی امنیت ملی هم اعلام کرده است که دلیل حادثه را تشخیص داده اما به دلایل امنیتی نمی‌توان نتیجه بررسی‌ها را اعلام کرد.»

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در ادامه نشست امروز نمایندگان حاضر در جلسه سوالات و دیدگاه خود را مطرح کردند و مباحث به صورت جدی مورد بحث و بررسی قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet