هدر موبایل
1399/04/15 18:39:43
سرویس اقتصادی
مفتح مطرح کرد؛

بررسی اصلاح ساختار کلی بودجه در نشست کمیسیون بودجه با حضور نوبخت/ اولویت دولت پرداخت حقوق‌هاست

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن اشاره به موضوع بررسی اصلاح ساختار کلی بودجه در نشست امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نوبخت متن مقدماتی این اصلاحیه را به رئیس مجلس و رئیس کمیسیون ارائه کرده است.
بررسی اصلاح ساختار کلی بودجه در نشست کمیسیون بودجه با حضور نوبخت/ اولویت دولت پرداخت حقوق‌هاست سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن اشاره به موضوع بررسی اصلاح ساختار کلی بودجه در نشست امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نوبخت متن مقدماتی این اصلاحیه را به رئیس مجلس و رئیس کمیسیون ارائه کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109394477871.jpg بررسی,اصلاح,ساختار,کلی,بودجه,در,نشست,کمیسیون,بودجه,با,حضور,نوبخت/,اولویت,دولت,پرداخت,حقوق‌هاست Icana

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به همراه معاونانش به منظور ارائه گزارشی از میزان درآمدها و مصارف بودجه سال 99 در جلسه امروز حضور یافتند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس تصریح کرد: در قانون بودجه سال 99 اعدادی در زمینه منابع و مصارف پیش‌بینی شده است اما با توجه به مشکلات اقتصادی پیش آمده در کشور، شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از سازمان برنامه و بودجه خواسته بود تا گزارشی درباره اینکه اگر اعداد بودجه به واقعیت نپیوندد و نیاز به اصلاح داشته باشد را تدوین کند تا دولت براساس آن بویژه دربخش هزینه‌ها برنامه‌ریزی انجام دهد.

مفتح تاکید کرد: نوبخت در گزارش امروز خود اعلام کرد، سازمان برنامه و بودجه تلاش می‎کند تا در حد پیش‌بینی‌ها مبنی بر تحقق درآمدهای بودجه و با رعایت پرداخت‌های اجتناب‌ناپذیر، بتواند حقوق‌ها را پرداخت کند و در کنار آن هم نسبت به فعالیت‌های عمرانی به نحوی که فعالیت‌های عمرانی و سازندگی کشور دچار خللی نشود، اقدامات موثری را انجام دهد.

بررسی نحوه تدوین برنامه 5 ساله هفتم توسعه در این جلسه

وی با اشاره به اینکه نوبخت متن مقدماتی و چارچوب اصلاح ساختار کلی بودجه را به دکتر قالیباف رئیس مجلس و حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ارائه کرده است، اظهار کرد: در نشست امروز درباره اصلاح ساختار بودجه که مطالبه جدی مقام معظم رهبری است و اقدامات سازمان برنامه و بودجه در این مورد مباحثی مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: قرار شد، این کمیسیون جلسات منظمی را درخصوص بررسی مبانی اصلاح ساختار و تنظیم بودجه با نوبخت برگزار کند تا با هماهنگی بیشتری این اصلاحات انجام شود.

مفتح با بیان اینکه درباره نحوه تدوین و مبانی برنامه 5 ساله هفتم توسعه در نشست امروز هم بحث و بررسی انجام شد، گفت: این اولین جلسه کاری کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم بود که با حضور نوبخت برگزار شد و هدف ما این است که نمایندگان بتوانند در جمع‌بندی‌های اعداد و سیاست‌گذاری‌های سازمان برنامه و بودجه که منجر به تصمیم‌گیری‌ها در حوزه برنامه و بودجه می‌شود، مشارکت لازم را داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet