خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/16 19:27:00
سرویس اقتصادی
نظری مطرح کرد

دست بسته کشاورزان در مقابل واردات بی رویه محصولات کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت : واردات محصولات کشاورزی نباید در فصل برداشت انجام شود، دولت در برخی موارد با واردات بی‌رویه و بی‌موقع دست کشاورزان را می‌بنند و به تولیدکنندگان داخلی آسیب وارد می‌کند.
دست بسته کشاورزان در مقابل واردات بی رویه محصولات کشاورزی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت : واردات محصولات کشاورزی نباید در فصل برداشت انجام شود، دولت در برخی موارد با واردات بی‌رویه و بی‌موقع دست کشاورزان را می‌بنند و به تولیدکنندگان داخلی آسیب وارد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100277960308.jpg دست,بسته,کشاورزان,در,مقابل,واردات,بی,رویه,محصولات,کشاورزی Icana

علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اولویت‌های بخش کشاورزی که باید مورد توجه مجلس و دولت قرار بگیرد، گفت: یکی از موضوعاتی که باید مورد رسیدگی قرار بگیرد مالکیت اراضی و موقوفه‌ها است که موجب اختلافات گسترده شده است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی مشکلات در حوزه دامداری و تامین نهاده‌های دامی وارداتی باید در دستور کار کمیسیون کشاورزی مجلس قرار بگیرد، تصریح کرد: نهاده‌های دامی باید به سرعت وارد و در بازار توزیع شود، زیرا شاهد تاثیر افزایش قیمت نهاده در قیمت گوشت مرغ هستیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را صرفا در زمینه گندم و به صورت ناقص اجرا می‌کند، افزود: بر اساس قانون دولت باید قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را متناسب با نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی تعیین کند اما این موضوع صورت نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: خرید تضمینی سایر محصولات کشاورزی نیز باید به صورت جدی در دستورکار کمیسیون کشاورزی قرار بگیرد، کشاورزان باید با اطمینان خاطر بتوانند تولید داشته باشند.

نظری با بیان اینکه در استان‌های کم آب باید از کشت محصولات آب بر جلوگیری و کشت جایگزین به کشاورزان معرفی شود، گفت: یکی از مشکلات فعلی کشاورزان تامین کود شیمیایی است، در حال حاضر اراضی بدون وقفه سالانه کشت می‌شوند و این موضوع نیاز کشاورزان را به کود شیمیایی فسفات وارداتی افزایش داده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت در دو سال گذشته حمایت کافی از کشاورزان در راستای تامین کود شیمیایی نداشته است، عنوان کرد: کشت هر ساله اراضی باعث شده تا کشاورزان با آفت‌های مختلف روبه‌رو و نیاز بیشتری به سموم و کود شیمایی داشته باشند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات به موقع محصولات کشاورزی مازاد نیاز بازار باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: واردات محصولات کشاورزی نباید در فصل برداشت انجام شود، دولت در برخی موارد با واردات بی‌رویه و بی‌موقع دست کشاورزان را می‌بنند و به تولیدکنندگان داخلی آسیب وارد می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet