هدر موبایل
1399/04/16 11:50:22
سرویس اقتصادی
علی‌پور خنکداری:

فعالیت گسترده دلالان در بازار مصالح ساختمانی؛ دولت باید برای بازار قیمت‌گذاری کند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وقتی که دولت در بازار مصالح ساختمانی، نظارتی نداشته باشد و قیمت گذاری توسط نهادهای متولی صورت نگیرد، آن زمان فضا برای فعالیت دلالان باز می شود، مسئله ای که در سال های اخیر کاملا مشهود بوده است.
فعالیت گسترده دلالان در بازار مصالح ساختمانی؛ دولت باید برای بازار قیمت‌گذاری کند نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وقتی که دولت در بازار مصالح ساختمانی، نظارتی نداشته باشد و قیمت گذاری توسط نهادهای متولی صورت نگیرد، آن زمان فضا برای فعالیت دلالان باز می شود، مسئله ای که در سال های اخیر کاملا مشهود بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105206323319.jpg فعالیت,گسترده,دلالان,در,بازار,مصالح,ساختمانی؛,دولت,باید,برای,بازار,قیمت‌گذاری,کند Icana

کمال علی پور خنکداری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به افزایش 30 درصدی قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر، گفت: در ماه های اخیر شاهد افزایش روز افزون قیمت مصالح در بازار هستیم که این مسئله تأثیر به سزایی در افزایش قیمت تمام شده مسکن دارد.

مصالح ساختمانی

دولت بازار مصالح ساختمانی را به حال خود رها کرده است

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه دولت در سه سال اخیر تمام بازارهای اقتصادی از جمله بازار مسکن و بازار مصالح ساختمانی را به حال خود رها کرده و هیچ توجهی به بحث تعزیرات و نظارت ندارد.

افزایش نرخ ارز نباید تأثیری در گرانی قیمت مصالح ساختمانی داشته باشد

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره تأثیر نرخ ارز در افزایش قیمت مصالح ساختمانی، گفت: در شرایط کنونی اکثر مصالح و نهاده های ساختمانی از جمله سنگ، کاشی و سیمان در داخل کشور تولید می شود، ازاین رو افزایش نرخ ارز نباید در قیمت مصالح اثرگذار باشد، بنابر این تلاطم بازار ارز به بهانه ای برای گران کردن قیمت مصالح تبدیل شده است.

علی پور خنکداری ادامه داد: به نظر من دولت و بخش های نظارتی آن و سازمان تعزیرات باید به وضعیت بازار مصالح ساختمانی ورود می کردند، اما این مسئله صورت نگرفت و عدم نظارت در این حوزه کاملا مشهود است.

دولت باید برای تولید کننده و مصرف کننده در بازار مصالح ساختمانی قیمت گذاری کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: یکی از راه کارهای مدیریت بازار مصالح ساختمانی، ورود دولت برای قیمت گذاری برای تولید کننده و مصرف کننده است که در این عرصه نیز دولت توفیقی نداشته است.

وی با انتقاد از فعالیت گسترده دلالان در بازارمصالح ساختمانی، افزود: وقتی که دولت در بازار نظارتی نداشته باشد و قیمت گذاری توسط نهادهای متولی صورت نگیرد، آن زمان فضا برای فعالیت دلالان باز می شود، مسئله ای که در سال های اخیر کاملا مشهود بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet