هدر موبایل
1399/04/18 11:51:00
سرویس سیاسی
نظری خانقاه:

دولت آئین‌نامه اجرائی قوانین را در جهت تمایلات خود تنظیم می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بنا بر اصل ۱۳۸ قانون اساسی دولت باید در راستای اجرای قوانین مصوب مجلس آئین‌نامه‌ها را تهیه کند اما بعضا دیده می‌شود که دولت آئین‌نامه اجرائی قوانین را در جهت تمایلات خود تنظیم می‌کند.
دولت آئین‌نامه اجرائی قوانین را در جهت تمایلات خود تنظیم می‌کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بنا بر اصل 138 قانون اساسی دولت باید در راستای اجرای قوانین مصوب مجلس آئین‌نامه‌ها را تهیه کند اما بعضا دیده می‌شود که دولت آئین‌نامه اجرائی قوانین را در جهت تمایلات خود تنظیم می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101970268057.jpg دولت,آئین‌نامه,اجرائی,قوانین,را,در,جهت,تمایلات,خود,تنظیم,می‌کند Icana

سیدغنی نظری‌خانقاه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن تاکید بر نقش مهم دولت بر تهیه آئین‌نامه اجرائی قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی از سوی دولت، اظهار داشت: براساس اصل 138 قانون اساسی، آئین‌نامه اجرائی قوانین مصوب باید از سوی دستگاه‌های اجرائی تهیه شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس و نمایندگان گاهی گرفتاری دارند و پیگیر این مسائل نیستند که همین امر سبب می‌شود تا دولت آنچه را دلش می‌خواهد به عنوان آئین نامه اجرائی قوانین تهیه کند و قانون مستمسکی می‌شود تا دولت از طریق آئین‌نامه آنچه را که تمایل دارد، اجرا کند.

وی با اشاره به شأن نظارتی مجلس افزود: مجلس نباید اجازه دهد هر فردی با هر سابقه‌ای مسئولیت بگیرید، افرادی که طهارت اقصتادی ندارند نباید در مناصب مدیریتی حضور داشته باشند.

نظری خانقاه ادامه داد: مجلس و دستگاه‌های نظارتی نباید هنگامی که تیغ به استخوان رسید به مسائل ورود کنند بلکه قبل از گزارش‌ها باید سابقه افراد را داشته باشند و اجازه سوءاستفاده را به آن‌‎ها ندهند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: از آیت‌الله رئیسی تشکر می‌کنم اما مردم نگران این حجم از فساد هستند. البته باید توجه داشت که 99 دردصد مدیران پا کدست هستند. اما موضوعاتی مانند پرونده طبری یک دستگاه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد در حالی که مجموعه قوه‌قضائیه سلامت هستند، این موضوع اهمیت پیشگیری از وقوع جرم را نشان می‌دهد.

نظری خانقاه با بیان اینکه در علم حقوق نظارت پیشگیرانه از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: فضای مجازی، رسانه‌ها و احزاب از جمله ساز و کارها و وسایلی هستند که می‌توانند به نظارت و شفافیت بیشتر در همه زمینه‌ها کمک کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet