هدر موبایل
1399/04/20 11:14:00
سرویس سیاسی
سلیمی با اشاره به کاهش نیروهای ائتلاف بین‌المللی در عراق:

ایالات متحده هیچگاه بدنبال خروج از عراق نیست / دولت عراق مراقب نیرنگ ترامپ باشد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نیروهای تجاوزگر ایالات متحده هیچگاه درصدد خروج از عراق نبودند بلکه همواره با ایجاد آشوب زمینه حضورشان را فراهم کرده اند.
ایالات متحده هیچگاه بدنبال خروج از عراق نیست / دولت عراق مراقب نیرنگ ترامپ باشد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نیروهای تجاوزگر ایالات متحده هیچگاه درصدد خروج از عراق نبودند بلکه همواره با ایجاد آشوب زمینه حضورشان را فراهم کرده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/105636.jpg ایالات,متحده,هیچگاه,بدنبال,خروج,از,عراق,نیست,/,دولت,عراق,مراقب,نیرنگ,ترامپ,باشد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص کاهش نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در عراق، گفت: نیروهای تجاوزگر ایالات متحده هیچگاه درصدد خروج از عراق نبودند بلکه همواره با ایجاد آشوب زمینه حضورشان را فراهم کرده اند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها پس از مصوبه قاطع پارلمان عراق برای خروج نیروهای نظامی‌شان از این کشور اقدامات مختلفی انجام داده اند تا حضورشان را با اهمیت نشان دهند، اظهار کرد: بر این اساس دولت عراق باید مراقب نیرنگ و فریب آمریکایی ها باشد.

وی با تاکید بر اینکه خروج متجاوزان به عراق، خواسته تمام ملت این کشور است، ادامه داد: داعش، عراق را دچار آسیب های فراوانی کرد و این مهم در حالیست که طبق گفته مقامات آمریکایی، تروریست ها بدست آنها ایجاد شدند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در این راستا افزود: بنابراین چطور می شود آمریکایی ها اعلام کنند که حضورشان در عراق، صرفا برای ایجاد امنیت و مقابله با تروریست است زیرا خودشان تروریست پرور بشمار می روند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک نظامیان آمریکایی از جریان مقاومت آسیب های جدی دیده اند و در آینده ای نزدیک مجبور به ترک منطقه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت رهبری آمریکا تعداد نیروهایش را در عراق کاهش داد و ماموریت آنها را به مشاوران تیم‌های مشاوره کشورهای عضو ائتلاف محول کرد.

ابتدای سال میلادی ۲۰۲۰ پارلمان عراق قانون پایان حضور نیروهای خارجی در خاک این کشور را تصویب و دولت را ملزم کرد، درخواست کمک از ائتلاف ضد داعش را ملغی کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet