هدر موبایل
1399/04/18 14:55:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

کاهش آسیب پذیری، هدف خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی در عراق است

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس گفت: کاهش آسیب پذیری، از اهداف کاهش نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در عراق محسوب می شود.
کاهش آسیب پذیری، هدف خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی در عراق است عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس گفت: کاهش آسیب پذیری، از اهداف کاهش نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در عراق محسوب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/72383.jpg کاهش,آسیب,پذیری،,هدف,خروج,نیروهای,ائتلاف,بین‌المللی,در,عراق,است Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص کاهش نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در عراق، گفت: ترامپ در دکترین سیاست خارجی ایالات متحده درصدد انزواگرایی است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در این رابطه، اظهار کرد: در واقع آنها تلاش می کنند هزینه هایشان در دنیا را کاهش دهند زیرا آنها تصور می کنند حضورشان در برخی کشورها موجب تامین منافع بری روسیه و چین شده است.

وی با اشاره به اینکه ضربه سنگین کشورمان به آمریکا در عراق، هزینه حضورشان را افزایش داده است، ادامه داد: بر این اساس یکی از اهداف کاهش نیرو در عراق، تجمیع نظامیان است تا از این طریق بتوانند در مقابل حمله های احتمالی از خودشان دفاع کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه ایالات متحده به خوبی می داند خالی کردن عرصه در خاورمیانه و خروج نیروهای نظامی‌اش، پیام خوبی به همراه ندارد لذا فقط به سمت کمرنگ شدن حضورش گام بر می دارد، افزود: در این بین کاهش نیروهای نظامی در عراق موجب می شود در مقابل افکار عمومی دنیا نیز، خودشان را مدافع حقوق بین الملل نشان دهند.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد کاهش آسیب پذیری از دیگر اهداف کاهش نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در عراق محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت رهبری آمریکا تعداد نیروهایش را در عراق کاهش داد و ماموریت آنها را به مشاوران تیم‌های مشاوره کشورهای عضو ائتلاف محول کرد.

ابتدای سال میلادی ۲۰۲۰ پارلمان عراق قانون پایان حضور نیروهای خارجی در خاک این کشور را تصویب و دولت را ملزم کرد، درخواست کمک از ائتلاف ضد داعش را ملغی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet