خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/16 12:49:18
سرویس سیاسی
نماینده مردم میناب:

وزارت امورخارجه، میز اقتصادی در سفارتخانه‌ها را فعال کند

یک نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: برای اینکه از گسترش روابط تجاری با کشورهای دیگر نفع کافی را ببریم وزارت امور خارجه باید میز اقتصادی در سفارتخانه‌های کشورمان را فعال کند.
وزارت امورخارجه، میز اقتصادی در سفارتخانه‌ها را فعال کند یک نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: برای اینکه از گسترش روابط تجاری با کشورهای دیگر نفع کافی را ببریم وزارت امور خارجه باید میز اقتصادی در سفارتخانه‌های کشورمان را فعال کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106700976301.jpg وزارت,امورخارجه،,میز,اقتصادی,در,سفارتخانه‌ها,را,فعال,کند Icana

حسین رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به فعالسازی دیپلماسی اقتصادی از سوی وزارت امور خارجه کشورمان اشاره کرد و گفت:  یکی از ماموریت‌های مهم و اساسی که وزارت خارجه باید در کشورهای دیگری که ما در آنجا سفارتخانه داریم انجام بدهد امر رایزنی در رابطه با مسائل اقتصادی و فرصت‌هایی است که می‌شود در اختیار تجار و فعالان بخش اقتصادی کشورمان قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: در همین راستا همواره درخواست ما این بوده که میز اقتصادی در سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران فعال شوند تا سود حاصل از این  فرصت‌های اقتصادی را بدست آوریم.

نماینده مردم میناب و جاسک به گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه اشاره و اظهار کرد: باید بازار برای محصولات کشاورزی کشورمان گسترش پیدا کند که یکی از بهترین بازارها برای صادرات این محصولات کشورهای همسایه هستند.

رئیسی در ادامه افزود: اگر دیپلماسی اقتصادی فعال شود به جای اینکه این بازارها در اختیار کشورهای فرامنطقه‌ای قرار بگیرد؛ لذا ما می‌توانیم با این روابط آن را در اختیار تجار خود قرار بدهیم تا محصولاتمان در حوزه کشاورزی و بخش‌های دیگر در اینگونه بازارها به فروش برسد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet