خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/16 17:06:43
سرویس اقتصادی
قاضی زاده هاشمی مطرح کرد

کاهش قیمت چارچرخ ها با فروش خودرو از طریق بورس

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است با فروش خودرو از طریق بورس می توان از ما به التفاوت قیمت رقابتی و بازار، مالیات دریافت کرد که با این ساز و کار بهای چارچرخ ها در بازار کاهش می یابد.
کاهش قیمت چارچرخ ها با فروش خودرو از طریق بورس نایب رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است با فروش خودرو از طریق بورس می توان از ما به التفاوت قیمت رقابتی و بازار، مالیات دریافت کرد که با این ساز و کار بهای چارچرخ ها در بازار کاهش می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104790878286.jpg کاهش,قیمت,چارچرخ,ها,با,فروش,خودرو,از,طریق,بورس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سه رشته توئیت خواستار فروش خودرو در بورس شد.

متن نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

«در شیوه فروش فوری قبلی، موسوم به شیوه ثبت نامی، مردم وجود رانت را در پر شدن آنی سهمیه فروش، مستقیما لمس می کردند. در حالت فروش با قرعه کشی رسماً به عقب برگشته ایم. چرا که فساد را از بین نبرده است بلکه بدتر: ادراک فساد را مختل کرده است.

با شیوه فروش ازطریق قرعه کشی، صف خرید از بین نرفت بلکه تعداد متقاضیان خرید بیشتر شد. همچنین فاصله قیمت شورای رقابت با قیمت بازار نیز بیشتر شد و البته این فاصله نه به جیب تولیدکننده رفت و نه به نفع مصرف کننده شد. دولت آیا صرفاً به فکر حفظ منافع دلالی است؟

با فروش خودرو از طریق بورس می‌شد ما به التفاوت قیمت رقابتی و قیمت بازار را مالیات گرفت و به صنعت قطعه‌سازی تسهیلات داد. با این روش قیمت برای تولید کننده درسطح رقابتی می‌ماند و تولیدکننده برای افزایش عرضه انگیزه می‌یافت. این ساز و کار به طور خودکار قیمت بازار را پایین می آورد.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet