هدر موبایل
1399/04/17 21:55:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم میناب:

غربی ها به هیچ یک از تعهدات برجامی عمل نکردند

یک نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: همه آنچه که اروپایی‌ها و آمریکا در برجام به ایران وعده داده بودند عملیاتی نشد و باید گفت برجام هیچ منفعتی برای ملت ما در بر نداشت.
غربی ها به هیچ یک از تعهدات برجامی عمل نکردند یک نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: همه آنچه که اروپایی‌ها و آمریکا در برجام به ایران وعده داده بودند عملیاتی نشد و باید گفت برجام هیچ منفعتی برای ملت ما در بر نداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106700976301.jpg غربی,ها,به,هیچ,یک,از,تعهدات,برجامی,عمل,نکردند Icana

حسین رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به برجام و عدم پایبندی اروپایی‌ها و آمریکا به این معاهده اشاره کرد و گفت: متاسفانه؛ برجام به گونه‌ای شکل گرفت که منافع کشورمان در آن بسیار کمرنگ دیده شد و البته فرآیندهایی هم که در برجام برای نظارت بر اجرا دیده شده به گونه‌ای نیست که بتواند منافع ما را تامین کند.

وی در ادامه افزود: مکانیسم ماشه که در متن برجام گنجانده شده یکطرفه است و بابت این مسئله حتی اجازه شکایت را به ما نمی‌دهند، البته اگر هم شاکی شویم آنهایی که طرف شکایت ما هستند خودشان رسیدگی کننده به پرونده هستند؛ بنابراین وقتی کسی هم قاضی و هم متهم باشد حکم آن از قبل مشخص خواهد بود!

نماینده مردم میناب و جاسک به تعهداتی که در برجام برای حل مشکلات کشورمان داده شده بود، اشاره و اظهار کرد: برجام قرار بود مشکلات ما را حل کند، اما همین برجام برای کشور ما مشکل ساز شده و طرف‌های غربی‌ به دنبال این هستند که به بهانه برجام پرونده ما را به شورای امنیت ارجاع دهند و ما را ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار بدهند تا اینکه تحریم‌ها تشدیدتر شود، اما آقایان مدعی بودند که ما با برجام توانستیم کشور را از بن بست خارج کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه افزود: برجام هیچ منفعتی برای کشور ما در پی نداشت  و حتی این مسئله به شکلی بوده که برخی از مقامات دولتی اذعان کردند که برجام خسارت محض بود.

رئیسی تصریح کرد: همه وعدهایی که در برجام به ایران داده شده بود هیچ کدام عملیاتی نشد و آمریکا هم زیر تعهدات خود زد و از برجام خارج شد و همچنین اروپایی‌ها هم فقط در این رابطه زمان را از ما گرفتند و به هیچ کدام از تعهدات خود پایبند نبودند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet