هدر موبایل
1399/04/17 22:55:00
سرویس اجتماعی
ابوترابی:

شهرداری اقدام به پلمپ یا تخریب ساختمان‌های پرخطر تهران کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یازدهم با انتقاد از عدم رعایت مفاد مواد ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ قانون نوسازی و عمران شهری در ساختمان‌سازی‌ها تاکیدکرد که شهرداری می‌تواند براساس ماده ۵۷ قانون شهرداری‌ها اقدام به پلمپ یا تخریب ساختمان‌های پرخطر کند.
شهرداری اقدام به پلمپ یا تخریب ساختمان‌های پرخطر تهران کند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یازدهم با انتقاد از عدم رعایت مفاد مواد 16، 17، 18 و 19 قانون نوسازی و عمران شهری در ساختمان‌سازی‌ها تاکیدکرد که شهرداری می‌تواند براساس ماده 57 قانون شهرداری‌ها اقدام به پلمپ یا تخریب ساختمان‌های پرخطر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106901430489.jpg شهرداری,اقدام,به,پلمپ,یا,تخریب,ساختمان‌های,پرخطر,تهران,کند Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد انتشار خبری از سوی رییس شورای شهر تهران مبنی بر اینکه 34 هزارساختمان ناایمن در پایتخت وجود دارد، گفت: تا زمانی که مواد 16، 17، 18 و 19 قانون نوسازی و عمران شهری در ساختمان‌سازی‌ها رعایت نشود با مشکلات عدیده‌ای در زمینه ایمن‌سازی ساختمان‌ها مواجه هستیم، ضمن اینکه جای تعجب دارد که ساختمان‌های جدیدی هم که در حال ساخت است مباحث مرتبط با قانون ساخت و ساز را رعایت نمی‌کنند.

قانون نوسازی و عمران شهری بر رعایت چه مواردی در ساختمان‌سازی‌ها تاکید دارد؟

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مواد مندرج در قانون نوسازی و عمران شهری به اطفاء حریق، ایمن‌سازی در مقابل زلزله و دو جداره بودن پنجره‌ها برای جلوگیری از هدررفت گرمایش، سرمایش و آلودگی صوتی تاکید دارند که در ساختمان‌سازی‌های جدید به درستی رعایت نمی‌شوند و در ساختمان‌های قدیمی نیز اصلا رعایت نشده است.

وی تصریح کرد: بنده معتقدم شهرداری باید بر اساس ماده 57 قانون شهرداری‌ها به موضوع وجود ساختمان‌های پرخطر ورود پیدا کند، به این صورت که در گام اول به مالکان آنها اخطار بدهد و چنانچه توجهی نکردند نسبت به پلمپ یا حتی تخریب ساختمان‌های پرخطر اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: هم‌اکنون شهرداری‌ها باید با استفاده از این ظرفیت قانونی به موضوع تخریب ساختمان‌های خطرساز که تعدادشان زیاد بوده و وجود آنها می‌تواند باعث بروز بحران در سطح شهر شده و جان شهروندان را به خطر بیندازد، ورود جدی پیدا کنند، تا بعد از این شاهد وقوع حوادث دردناکی همچون ساختمان پلاسکو یا کلینیک سینا اطهر نباشیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته دهیاری‌ها هم مشمول ماده 57 قانون شهرداری‌ها قرار می‌گیرند که در روستاها با این مشکل مواجه هستند، بنابراین می‌توانند به مالکان ساختمان‌های پرخطر یک ماه فرصت بدهند، بعد از آن اقدام به تخریب یا پلمپ آنها کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet