خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/18 23:58:00
سرویس سیاسی
نوروزی:

استاندار به مثابه رئیس‌جمهور استان است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است افزایش اختیار استانداران به علت آشنایی آنها با ظرفیت‌ها باعث توسعه استان‌ها می‌شود.
استاندار به مثابه رئیس‌جمهور استان است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است افزایش اختیار استانداران به علت آشنایی آنها با ظرفیت‌ها باعث توسعه استان‌ها می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/52415.jpg استاندار,به,مثابه,رئیس‌جمهور,استان,است Icana

رحمت الله نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه دولت در سال پایانی دوره خود باید یک یادگاری برای مردمی که تحت فشار اقتصادی و معیشتی هستند بگذارد، گفت: امیدواریم دولت با نگاه جهادی و عملیاتی، مردم را از شرایط سخت امروز خارج کند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم در تأمین نیازهای اولیه خود نیز دچار مشکل شده اند، اظهار داشت: شاید تنها 20 درصد منشأ مشکلات به خاطر تحریم ها باشد اما بقیه این مشکلات به دلیل سوءمدیریت دستگاه های دولتی است که باید در مدت باقیمانده به جای شعارزدگی در مسیر حل مشکلات قدم بردارد.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت اجرای طرح آمایش سرزمینی بیان داشت: ظرفیت های منطقه ای هر استان مشخص است و برای بسیاری از مناطق نیز مطالعات لازم صورت گرفته به گونه ای که اکنون باید تمام امور مربوط به توسعه و سرمایه گذاری در استان ها بر اساس طرح آمایش سرزمینی باشد.

نوروزی ادامه داد: با این حال دولت ها هیچ اراده ای بر اجرای این طرح ندارند و دست هایی در پشت پرده قرار دارد که برای تأمین منافع خود اجازه اجرای این طرح را نمی دهند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت افزایش اختیار استانداران که به توسعه و پیشرفت هر استان کمک می کند، اظهار داشت: استاندار باید به عنوان رئیس جمهور استان تلقی شده و در حد این جایگاه نیز اختیار داشته باشد چنانچه امروزه کشورهای موفق نیز به این شکل اداره می شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: البته برای نوع فعالیت های آنها باید نظارت صورت گیرد و دستگاه های نظارتی باید بر اختیاراتی که به استانداران داده شده و نحوه اقدامات آنها نظارت داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet