هدر موبایل
1399/04/24 21:59:00
سرویس سیاسی
تقوی:

هدف فراکسیون روحانیت خدمت به مردم و فرهنگ کشور است

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم گفت: فراکسیون روحانیت متناسب با وظایفی که مجلس دارد به معنای عام در خدمت مردم و فرهنگ کشور و صیانت از ایران اسلامی است.
هدف فراکسیون روحانیت خدمت به مردم و فرهنگ کشور است رئیس فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم گفت: فراکسیون روحانیت متناسب با وظایفی که مجلس دارد به معنای عام در خدمت مردم و فرهنگ کشور و صیانت از ایران اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100749869809.jpg هدف,فراکسیون,روحانیت,خدمت,به,مردم,و,فرهنگ,کشور,است Icana

سید رضا تقوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز کار فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم گفت: این فراکسیون مرکب از نمایندگان روحانی است که تمام 32 نفر از روحانیون مجلس در این فراکسیون گرد هم آمدند.

وی ادامه داد: نمایندگان عضو فراکسیون با توجه به موقعیت خود به عنوان روحانیت مسائل مربوط به فرهنگ اسلامی و دینی را پیگیری می‌کنند و تلاش دارند با مجامع فرهنگی کشور ارتباط پیدا کنند.

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم بیان کرد: تلاش داریم در فراکسیون روحانیت به مسئله فرهنگ کشور کمک کنیم و از آنجا که مجلس یازدهم یک مجلس مردمی است و روحانیت هم به طبع همیشه پناهگاه مردم بوده این آمادگی را دارد تا ضمن شنیدن مشکلات مردم موارد مطروحه با کمیسیون‌های تخصصی و افراد مختلف در مجلس درمیان بگذارد.

وی افزود: هر جایی که مجلس خواست اقدامی انجام دهد خود نمایندگان روحانی به عنوان یک مجموعه درون مجلس به کل مجلس کمک خواهد کرد و سعی می‌کند ارتباط مجلس را با چهره‌های موثر و فرهیخته جامعه تقویت کند.

تقوی تصریح کرد: مراجع عظام تقلید در کشور جزو چهره‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذار هستند چون مقلدان بسیار زیادی دارند؛ این امر موجب می شود تا یکی از تأثیرگذارترین چهره‌ها در جامعه ما مراجع باشند که در قله روحانیت قرار دارند.

وی افزود: تنها جریان و افرادی که از طریق مجلس می‌توانند با مراجع عظام تقلید ارتباط برقرار کنند همان نمایندگان روحانی مجلس هستند و روحانیت مجلس حلقه وصلی با حوزه‌های علمیه و مساجد کشور، نمازهای جمعه و مراجع عالیقدر است تا بتوانیم هر چه بیشتر با آن ها تعامل داشته باشیم.

وی در خصوص ماهیت فعالیت فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم بیان کرد: روحانیت حزب نیست و با تشکیل فراکسیون حزب سیاسی تشکیل ندادیم بلکه روحانیت خادم مردم است و هر کجایی که نیاز باشد روحانیت حضور پیدا کند همان طور که در طول تاریخ خودش را نشان داده و در انقلاب اسلامی جلودار بوده و در دفاع مقدس روحانیت همگام بوده و اگر سیل و کرونا آمده و هر کجایی که ملت نیاز به کمک داشته روحانیت به اندازه توانش در خدمت ملت قرار گرفته است.

تقوی خاطرنشان کرد: فراکسیون روحانیت متناسب با وظایفی که مجلس دارد به معنای عام در خدمت مردم و فرهنگ کشور و صیانت از ایران اسلامی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet