هدر موبایل
1399/04/18 22:55:00
سرویس اقتصادی
دلخوش:

کاهش تعرفه واردات چاره کنترل قیمت برنج نیست / سالانه 2 میلیون تن برنج در کشور تولید می‌شود

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس، گفت: دولت برای کنترل قیمت برنج در بازار به عنوان یک کالای استراتژیک در کشور باید هزینه تولید کشاورزان را به حداقل برساند.
کاهش تعرفه واردات چاره کنترل قیمت برنج نیست / سالانه 2 میلیون تن برنج در کشور تولید می‌شود نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس، گفت: دولت برای کنترل قیمت برنج در بازار به عنوان یک کالای استراتژیک در کشور باید هزینه تولید کشاورزان را به حداقل برساند. https://cdn.icana.ir/d/019/46333.jpg کاهش,تعرفه,واردات,چاره,کنترل,قیمت,برنج,نیست,/,سالانه,2,میلیون,تن,برنج,در,کشور,تولید,می‌شود Icana

کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص کاهش تعرفه واردات برنج به منظور کنترل قیمت این محصول در بازار، گفت: بخشی از مردم کشور اقدام به کشت محصول برنج به عنوان یکی از کالاهای اساسی و مورد نیاز می‌کنند، بعد از نان، برنج قوت قالب کشور را تشکیل می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سرانه مصرف سالانه برنج در کشور برای هر نفر 39 کیلوگرم است، ادامه داد: نیاز سالانه کشور به برنج حدود سه میلیون تن است که 2 میلیون تن آن در داخل و توسط کشاورزان در استان‌های شمالی تولید می‌شود، برخی از استان‌ها نیز اقدام به کشت برنج می‌کردند که متاسفانه با وجود خشک سالی در سنوات اخیر این امکان به حداقل رسیده است.

سید کاظم دلخوش اباتری

 

وی با تاکید بر اینکه با وجود هزینه بالای تولید برنج در صورت جلوگیری نکردن از واردات بی‌رویه این محصول کشاورزان آسیب می‌بیند، عنوان کرد: دولت برای کنترل قیمت برنج در بازار به عنوان یک کالای استراتژیک در کشور باید هزینه تولید کشاورزان را به حداقل برساند.

دلخوش با بیان اینکه با وجود بالا بودن هزینه تولید برنج متعاقبا قیمت محصول تولیدی نیز افزایش پیدا می‌کند و کشاورز از این افزایش قیمت سودی نمی‌برد، گفت: واردات برنج توسط دولت باید در مقاطعی صورت بگیرد که منجر به زیان کشورزان برنج کار نشود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر توسط مرزنشینان سهمیه 50کیلوگرمی برنج وارد می‌شود و موفق به توقف قاچاق این محصول نیز نشده‌ایم، عنوان کرد: کاهش تعرفه واردات برنج آسیب کشاورزان و مردم را به همراه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet