هدر موبایل
1399/04/31 19:53:00
سرویس سیاسی
آصفری:

خروج ایران از NPT به نفع اروپا و آمریکا نخواهد بود

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب گفت: با بدعهدی اروپا و آمریکا در مسئله برجام، جمهوری اسلامی ایران درباره خروج از ان پی تی تصمیم‌گیری خواهد کرد و اگر این اتفاق بیفتد به ضرر این دو کشور خواهد بود.
خروج ایران از NPT به نفع اروپا و آمریکا نخواهد بود نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب گفت: با بدعهدی اروپا و آمریکا در مسئله برجام، جمهوری اسلامی ایران درباره خروج از ان پی تی تصمیم‌گیری خواهد کرد و اگر این اتفاق بیفتد به ضرر این دو کشور خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/109807.jpg خروج,ایران,از,NPT,به,نفع,اروپا,و,آمریکا,نخواهد,بود Icana

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به خروج ایران از NPT و عواقب آن برای آمریکا و اتحادیه اروپا اشاره  کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در موضوع ادامه همکاری با NPT تصمیم‌گیری خواهد کرد و اگر کشورمان از این معاهده خارج شود به نفع آمریکا و اتحادیه اروپا نخواهد بود.

وی در ادامه افزود: امروزه اگر آمریکایی‌ها به دنبال چانه زنی با فشار و تهدید و صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران هستند باید به آنها گوش‌زد کرد که این روش‌ها کارساز نخواهد بود چرا که اگر جمهوری اسلامی ایران می‌خواست زیر بار فشار این‌ها تن بدهد 40 سال ایستادگی و مقاومت نمی‌کرد.

نماینده مردم اراک تاکید کرد: آمریکایی‌ها برای یک بارهم که شده با عقلانیت به تعهدات و توافقات بین‌المللی پایبند باشند و نسبت به برجام اقدام قانونی خود که برطرف کردن تحریم‌هاست را عملیاتی کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به عدم پایبندی اروپا در برجام اشاره و تصریح کرد: اتحادیه اروپا هم باید متوجه باشد که این دیوار بی اعتمادی که بین ایران و آمریکا ایجاد شده یخ‌های آن به سادگی ذوب نخواهد شد در ضمن نباید بازیگر برجام در زمین آمریکایی‌ها باشد و به تعهدات خود نیز پایبند باشد.

وی در ادامه افزود: بازار ایران بسیار ارزشمند است و علاقه‌مند بوده تا با اتحادیه اروپا همکاری کند ولی اگر اروپایی ها بخواهند همچنان روند آمریکایی‌ها را ادامه دهند؛ مطمئنا جمهوری اسلامی ایران درباره حضور در ان پی تی تصمیم جدی را خواهد گرفت.

نماینده مردم اراک اظهار کرد:  آمریکا دولتی گستاخ بوده و فقط به دنبال تامین منافع خود است تا اینکه به دنبال ایجاد آرامش در منطقه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet