ایام محرم 1398
1388/08/12 10:13:00
سرویس صحن
مجلس با تصویب مواد 9 و 10لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها مشخص کرد

موارد حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و صنعتی

**مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها موارد مورد حمایت در اجرای این لایحه را برای دولت مشخص کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان روز سه‌شنبه در بررسی ماده 9 لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها که با 175 رای موافق، 9 رای ممتنع و 9 رای مخالف به تصویب رسید دولت را مکلف کردند تا 30درصد خالص وجوه حاصل از اجرا این قانون را برای پرداخت کمک‌های بلاعوض، یا یارانه سود تسهیلات و یا وجوه اداره شده برای مواردی همچون بهینه‌سازی مصرف انرژی در واحد‌های تولیدی خدماتی و مسکونی و تشویق به صرفه‌جویی و رعایت الگوی مصرف که توسط دستگاه‌ اجرائی ذی‌ربط معرفی می‌شود هزینه کند.

نمایندگان مجلس اصلاح ساختار فناوری واحد‌های تولیدی در جهت افزایش بهره‌وری انرژی آب و توسعه تولید برق از منابع تجدید پذیر و میزان بخشی از زیان شرکت‌های ارائه دهنده خدمات آب و فاضلاب، برق، گاز طبیعی و فرآورده‌های نفتی و شهرداری‌ها و بهداری‌های ناشی از اجراء این قانون را از دیگر موارد مشمول 30 درصد وجوه حاصل از اجرا این قانون برشمردند.

در ادامه نمایندگان مجلس گسترش و بهبود حمل و نقل عمومی در چهارچوب قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و پرداخت حداکثر تا سقف اعتبارات ماده 10 قانون مذکور حمایت از تولید کنندگان بخش کشاورزی و صنعتی، حمایت از تولید نان صنعتی؛ حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی و توسعه خدمات الکترونیکی تعاملی با هدف حذف و یا کاهش رفت وآمدهای غیر ضرور را نیز از جمله موارد مشمول برای 30 درصد خالص وجوه حاصل از اجرا این قانون تعیین کردند.

درادامه مجلس مقررکرد: تا آیین‌نامه اجرایی این ماده شامل چگونگی حمایت از صنایع، کشاورزی و خدمات و نحوه پرداخت‌های موضوع این ماده حداکثر سه ماه پس از تصویب این قانون با پیشنهاد وزرای اقتصادی و دارایی، صنایع و معادن، جهاد کشاورزی،‌ بازرگانی،‌نفت، نیرو، کشور، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون  و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

نمایندگان مجلس سپس در ماده 10 این قانون مقرر کردند تا منابع موضوع مواد 8 جامعه هدف و 9 سیاست‌های حاکم براین قانون اعم از کمک‌ها، تسهیلات و وجوه اداره شده ازطریق بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری دولتی و غیردولتی در اختیار اشخاص مذکور قرار می‌گیرد.

در رای گیری این که برای این ماده صورت گرفت 174 رای موافق، 18 رای مخالف و 10 رای ممتنع به تصویب رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet