هدر موبایل
1399/04/18 19:50:00
سرویس سیاسی
بشیری:

سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی دچار روزمرگی شده‌اند

نماینده مردم پاکدشت در مجلس با اشاره به اهمیت فعالیت سفارتخانه‌ها، گفت: وظیفه سفارتخانه‌ها است که ارتباط اقتصادی با کشورها را رقم بزنند اما متأسفانه روزمرگی که دچار آن شده‌اند، مانع اقدام فعال در حوزه بین‌الملل می‌شود.
سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی دچار روزمرگی شده‌اند نماینده مردم پاکدشت در مجلس با اشاره به اهمیت فعالیت سفارتخانه‌ها، گفت: وظیفه سفارتخانه‌ها است که ارتباط اقتصادی با کشورها را رقم بزنند اما متأسفانه روزمرگی که دچار آن شده‌اند، مانع اقدام فعال در حوزه بین‌الملل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43056.jpg سفارتخانه‌های,جمهوری,اسلامی,دچار,روزمرگی,شده‌اند Icana

فرهاد بشیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر ضرورت فعالیت گسترده وزارت امور خارجه در عرصه بین الملل و افزایش کارایی سفارتخانه‌ها، گفت: دستگاه دیپلماسی باید عملکرد کُند خود را کنار گذاشته و سفارتخانه ها را فعال کند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد سفارتخانه های کشورمان در سایر کشورها که چندان فعال نبوده و دچار روزمرگی شده اند، عنوان کرد: در عرصه بین المللی نیاز به تعامل داریم که این موضوع در مردم ما همواره به عنوان یک خصیصه ممتاز بوده است که باید از این روحیه استفاده کرده و با سایر کشورها به خصوص کشورهای همسایه ارتباط گسترده به ویژه در حوزه اقتصاد برقرار کند.

وی با اشاره به اهمیت تعامل با کشورهای همسایه بیش از سایر کشورها، اظهار داشت: کشورهای همسایه برای ملت ایران احترام خاصی قائل هستند و جمهوری اسلامی نیز نسبت به ارتباط با این کشورها اهمیت ویژه ای قائل است.

بشیری اضافه کرد: تقویت دیپلماسی اقتصادی و ارتباط با 15 کشور همسایه به علت بُعد کم مسافت، اشتراکات فرهنگی و بعضا زبانی، می تواند کمک کند جمهوری اسلامی با همکاری و وحدت با این کشورها، از نفوذ آمریکایی ها جلوگیری کرده و مانع اقدامات مخرب آنها در منطقه شود.

این نماینده مردم از استان تهران در مجلس یازدهم با اشاره به بازگشایی مرزهای جدیدی در کشور برای ارتباط با همسایگان، گفت: باید اقدامات برای استفاده از ظرفیت های جدید نیز فعال شده و رها نشود همچنین ارتباط با همسایگان صرفا نباید به حوزه انرژی مثل نفت و گاز محدود نشود و در انعقاد قراردادها نیز دوراندیشی مد نظر باشد.

وی با بیان اینکه ارتباط با همسایگان می تواند بر اساس ارزهای منطقه ای باشد، عنوان کرد: تهاتر و استفاده از ارز منطقه ای می تواند فرصتی برای جبران تحریم ها علیه ما و برخی کشورهای منطقه باشد و آنها را بی اثر یا کم اثر کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه صرفا تعیین سفیر در کشوری نمی‌تواند، راهگشا باشد، خاطرنشان کرد: باید نظارت جدی بر سفیران و دیپلمات های کشورمان در سایر کشورها صورت گیرد تا در جهت شکوفایی اقتصاد کشور حرکت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet