هدر موبایل
1399/04/18 11:47:34
سرویس صحن
قاضی زاده هاشمی در صحن علنی:

ودیعه تهیه مسکن نمایندگان قرض الحسنه است/ حقوق منتخبان ملت از مدیران کل کمتر است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست از رسانه ها برای رعایت انصاف نسبت به انتشار برخی مطالب علیه قوه مقننه گفت: ودیعه تهیه مسکن نمایندگان قرض الحسنه است.
ودیعه تهیه مسکن نمایندگان قرض الحسنه است/ حقوق منتخبان ملت از مدیران کل کمتر است نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست از رسانه ها برای رعایت انصاف نسبت به انتشار برخی مطالب علیه قوه مقننه گفت: ودیعه تهیه مسکن نمایندگان قرض الحسنه است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108729478274.jpg ودیعه,تهیه,مسکن,نمایندگان,قرض,الحسنه,است/,حقوق,منتخبان,ملت,از,مدیران,کل,کمتر,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، موسی غضنفرآبادی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 18 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری با استاد به بند 11 ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس گفت: اخیراً در فضای مجازی صحبتی از همکاران نماینده مطرح می شود که یا خوب بیان نشده یا برداشت درستی از آن نکرده اند.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مبلغ قرضه الحسنه ای برای تهیه مسکن به برخی از نمایندگان درخواست کننده از سوی مجلس پرداخت می شود، این مهم در حالی است که برای رهن و اجاره مسکن در تهران امروزه مبالغی بیش از این نیاز است، از این رو چنین مسئله ای موجب تاخت و تاز بر قوه مقننه شده است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تعدادی از نمایندگان موقتاً برای 4 سال در تهران خدمتگزار مردم هستند، از این رو ودیعه ای قرض الحسنه از محل صندوقی در مجلس به آنها پرداخت می شود که این مبلغ به صورت یکجا و یا در چند مرحله از سوی نمایندگان بازپرداخت خواهد شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مبلغ مذکور در مجلس گذشته 250 میلیون تومان بود، اما در مجلس یازدهم کاهش یافت و به 200 میلیون تومان رسید؛ به نظر می رسد عده ای از روی دشمنی، دوستی یا رقابت در جهت تخریب افکار عمومی نسبت به قوه مقننه قدم برمی دارند، لذا از رسانه ها درخواست می شود انصاف را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه مبلغ مشخصی برای هزینه دفاتر نمایندگان نیز از سوی مجلس پرداخت می شود، تصریح کرد: هر نماینده طبق قانون می تواند 2 نفر را در دفاتر کار حوزه انتخابیه به کار بگیرد که بابت حق الزحمه و اجاره دفتر باید هزینه بپردازد.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد این مبالغ مختلف را جمع و به حساب حقوق دریافتی نمایندگان بگذاریم، کار درستی نکرده ایم زیرا طبق قانون سمت سازمانی منتخبان ملت معادل وزیر است، اما دریافتی آنان از مدیران کل هم کمتر است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet