هدر موبایل
1399/04/18 17:33:00
سرویس اجتماعی
اعظمی ساردویی:

استان کرمان در وضعیت هشدار قرار دارد / شمار قربانیان کرونا در جنوب کرمان به 67 نفر رسید

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و کاهش سن متوفیان در هفت شهرستان‌ جنوبی استان کرمان گفت: تاکنون از ۳۸۶۴ نفر  در جنوب کرمان آزمایش تشخیص کووید۱۹ انجام شده که ۱۷۴۸ مورد آن مثبت بوده و متاسفانه ۶۷ نفر از آنها جان خودشان را از دست دادند.
استان کرمان در وضعیت هشدار قرار دارد / شمار قربانیان کرونا در جنوب کرمان به 67 نفر رسید نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و کاهش سن متوفیان در هفت شهرستان‌ جنوبی استان کرمان گفت: تاکنون از 3864 نفر  در جنوب کرمان آزمایش تشخیص کووید۱۹ انجام شده که 1748 مورد آن مثبت بوده و متاسفانه 67 نفر از آنها جان خودشان را از دست دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006102320827350.jpg استان,کرمان,در,وضعیت,هشدار,قرار,دارد,/,شمار,قربانیان,کرونا,در,جنوب,کرمان,به,67,نفر,رسید Icana

ذبیح‌الله اعظمی ساردویی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در جنوب استان کرمان، گفت: وضعیت شیوع کرونا در بیشتر نقاط هفت شهرستان جنوبی استان کرمان قرمز  بوده که تلفات زیادی هم به همراه داشته است. متوفیان مربوط به کرونا تنها منحصر به سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای نبوده چرا که در میان فوت شده های جنوب استان کرمان کودکان و جوانان زیر 30 سال هم وجود دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه هفته گذشته ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در جیرفت، تصریح کرد: این جلسه با هدف بررسی آخرین وضعیت کرونا در جنوب استان کرمان با حضور دکتر بصیری معاون سیاسی استانداری کرمان، معاون دانشگاه علوم پزشکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، فرمانداران هر 7 شهرستان جنوبی استان، تعدادی از متخصصین پزشکی، جانشین ناحیه مقاومت سپاه پاسداران و بنده به عنوان نماینده مردم شهرستان جیرفت و عنبرآباد و آقای شکرالهی به عنوان نماینده مردم 5 شهرستان جنوبی استان برگزار شد.

وی اظهار کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون از 3864 نفر  آزمایش تشخیص کووید۱۹ انجام شده که 1748 مورد آن مثبت بوده و از این تعداد یک سوم در بیمارستان‌ها بستری و دو سوم دیگر به صورت سرپایی معالجه شدند. متاسفانه 67 نفر از آنها جان خودشان را از دست دادند. همچنین طبق آخرین آمار 145 نفر در بیمارستان‌ها بستری بوده که 55 نفر آنها مبتلا به بیماری کوید 19 هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به دلایل شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان، گفت: برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا در جنوب کرمان که گاه در روستاها انجام می‌شود و میهمانانی از استان‌های مجاور از جمله هرمزگان داشتند باعث شیوع کرونا در جنوب کرمان شد. از طرفی پس از تعطیلی تالارها مردم در خانه های خود با حضور 100 الی 200مهمان و بدون رعایت فاصله اجتماعی مراسم عروسی برگزار و زمینه انتقال آلودگی را فراهم می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: گرمای هوا در جنوب کرمان این روزها به بالای ۵۰ درجه می‌رسد و مردم به سمت استفاده از کولرهای گازی و اسپیلت گرایش پیدا کرده‌اند .همین امر موجب می‌شود مردم در یک اتاق کوچک جمع شوند و اگر یک نفر بیمار باشد به دلیل چرخ هوا توسط سیستم‌های سرمایشی سایرین هم گرفتار ویروس می‌شوند.

برگزاری مراسم عقد و ازدواج بدون تجمع رسمی، غیر رسمی و خانوادگی مانعی ندارد چراکه تجمعات در آن دخیل نیست

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به محدودیت‌های صورت گرفته در جنوب استان کرمان برای کنترل بیماری کرونا،  افزود:  یکی از مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا جنوب کرمان، تعطیل کردن صنوف غیر ضرور بوده و تنها صنوفی که تهیه مایحتاج مردم به آنها وابسته است، باز می مانند. همچنین مقرر شد یک سوم کارمندان در ادارات حضور داشته و مابقی دور کاری کنند. از طرفی تعطیلی مراسم های مذهبی، نماز جمعه و نماز جماعت به تصویب نرسید و همچنان برگزار خواهد شد. همچنین مراسم عزا و عروسی براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا کرمان تا حدودی محدود شده اما برگزاری مراسم عقد و ازدواج بدون تجمع رسمی، غیر رسمی و خانوادگی مانعی ندارد چراکه تجمعات در آن دخیل نیست.

اعظمی، کنترل تردد مسافران و گردشگران را به عنوان یکی از مصوبات ستاد کرونا اعلام کرد و افزود: افزایش تردد مردم استان‌های هرمزگان و سیستان بلوچستان در جنوب کرمان، عاملی برای شیوع کرونا و افزایش ریسک ابتلا به بیماری کوید-19 است که مدیریت و کنترل آنها بر عهده فرمانداران هر منطقه است. همچنین سپاه پاسداران نیز برای برقراری نظم و کنترل ورود و خروج استان اعلام آمادگی کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه استفاده از ماسک تا 80 درصد مانع شیوع ویروس کرونا می‌شود از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند و اظهار کرد: پیک اخیر بیماری کرونا بسیار خشن بوده و معمولا به ریه افراد حمله کرده و تلفات بیشتری هم می‌گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تاثیر بالای تبلیغات و فرهنگ سازی در پیشگیری از شیوع کرونا افزود: از هنرمندان و بازیگران تئاتر خواسته شده تا با ساخت کلیپ به زبان محلی، خطرات بیماری کرونا و راه‌های پیشگیری از آن را به مردم آموزش دهند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به نزدیک بودن فصل برداشت خرما، برای جلوگیری از انتقال بیماری مقرر شد کارگران این حوزه در هنگام برداشت تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، بنابراین جای نگرانی برای آلوده بودن خرما‌ها وجود ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس، با اشاره به کمبودهای اقلام بهداشتی در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان، تصریح کرد: خوشبختانه به دلیل ورود خیرین به تولید ماسک و اقلام بهداشتی، مشکلی به لحاظ کمبود این اقلام ضروری وجود ندارد. اما در خصوص کیت‌های تشخیص کرونا و داروهای موثری که به تازگی وارد کشور شده با کمبودهایی مواجه هستیم. از طرفی توقف پایش رایگان بیماری موجب شده مردم برای هر آزمایش در بخش‌های خصوصی و آزمایشگاه‌ها 600 الی 700 هزار تومان پرداخت کنند. این موضوع موجب گله مندی مردم شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet