خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/18 13:41:38
سرویس اقتصادی
فرهنگی مطرح کرد:

بهره مندی سودجویان از ضعف دولت در کنترل بازار

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس می گوید از آنجایی که دولت تاکنون عملکرد مناسبی نداشته و فعالیت چندانی برای ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها انجام نداده است، دلالان و سودجویان از امکانات کشور بهره مند می شوند.
بهره مندی سودجویان از ضعف دولت در کنترل بازار سخنگوی هیأت رئیسه مجلس می گوید از آنجایی که دولت تاکنون عملکرد مناسبی نداشته و فعالیت چندانی برای ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها انجام نداده است، دلالان و سودجویان از امکانات کشور بهره مند می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202007102352349072.jpg بهره,مندی,سودجویان,از,ضعف,دولت,در,کنترل,بازار Icana

محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش قیمت کالاهای اساسی، گفت: کمیسیون صنایع و معادن در هفته جاری با دعوت از سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت وضعیت تولید و سیستم توزیع کالاهای اساسی را مورد بررسی قرار داد، امیدوارم دولت با افزایش نظارت و برنامه ریزی دقیق اقدامات موثری برای تامین اقلام موردنیاز مردم انجام دهد، زیرا تاکنون دولت عملکرد مناسبی برای این مهم نداشته و فعالیت چندانی برای ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها انجام نداده است.

دلالان و سودجویان از امکانات کشور بهره می برند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر دلالان و سودجویان از امکانات کشور بهره می برند، افزود: اگر رشد نرخ ارز و قیمت طلا تداوم داشته باشد، گرانی ها و افزایش بهای کالاهای دیگر نیز ادامه دار خواهد بود.

ضرورت تلاش بیشتر بانک مرکزی برای کنترل نرخ ارز

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره وضعیت بازار ارز، اظهار کرد: اگرچه بانک مرکزی تلاش هایی برای کنترل نرخ ارز انجام می دهد، اما این اقدامات کافی نبوده و نمایندگان نیز از عملکرد آن راضی نیستند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس درباره اقدامات مجلس یازدهم برای ساماندهی بازار و کنترل بازار، اضافه کرد: اگرچه طرح سوال از رئیس جمهور به دلیل گرانی‌ها کلید خورد و امید است این طرح آثار مثبتی داشته باشد اما کمیسیون های تخصصی نیز باید با برنامه ریزی مدون به دنبال تدوین طرح هایی برای ساماندهی بازار باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet