هدر موبایل
1399/04/20 10:46:45
سرویس اجتماعی
یزدی خواه مطرح کرد

تصویب قانون مدیریت شهری پایانی بر حوادث ناشی از وجود ساختمان‌های ناایمن در پایتخت

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم، تصویب قانون مدیریت شهری را نقطه پایان وقوع حوادث ناشی از وجود ساختمان‌های ناایمن در پایتخت همچون ساختمان پلاسکو و کلینیک سینا دانست.
تصویب قانون مدیریت شهری پایانی بر حوادث ناشی از وجود ساختمان‌های ناایمن در پایتخت عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم، تصویب قانون مدیریت شهری را نقطه پایان وقوع حوادث ناشی از وجود ساختمان‌های ناایمن در پایتخت همچون ساختمان پلاسکو و کلینیک سینا دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/202006107758104453.jpg تصویب,قانون,مدیریت,شهری,پایانی,بر,حوادث,ناشی,از,وجود,ساختمان‌های,ناایمن,در,پایتخت Icana

سیدعلی یزدی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار اخباری مبنی بر وجود 278 ملک پرخطر در شمال پایتخت و 34 هزارساختمان ناایمن در پایتخت وجود دارد، گفت:  ما یک ضعف بزرگ ساختاری در اداره کلان شهرها داریم که ناشی از نبود قانون مدیریت یکپارچه خدمات شهری است که جای آن در حوزه مدیریت کلان شهرها به ویژه در پایتخت خالی است.

شهرداری‌ها در تمام دنیا دارای اختیارات تام برای اداره شهر هستند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای، ادامه داد: موضوعاتی همچون محیط زیست، ترافیک و توسعه شهری که دستگاه‌های متعددی درگیر آنها هستند و خود را در این حوزه‌ها ذی مدخل می‌دانند به آنها ورود پیدا کرده و اظهارنظر کنند، اما به صورت اصولی لازم است که همه این موضوعات را به شهرداری تنفیذ اختیار کنیم که این امر در تمام دنیا هم پذیرفته شده است.

وی تصریح کرد: وقتی که دستگاه‌های خدمات‌رسان ناایمن بودن ساختمانی را تشخیص دهند باید از پشتوانه قانونی و ابزارهای نظارتی نیز برخوردار باشند تا بتوانند از وقوع برخی فجایعی که در گذشته اتفاق افتاده است، همچون کلینیک درمانی سینا و ساختمان پلاسکو جلوگیری کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: پیشنهادمان این است که متولی امر در این بخش شهرداری‌ها باشند، چرا که انجام بخش عمده‌ای از خدمات شهری برعهده شهرداری است و چنانچه هماهنگی با آتش‌نشانی و اورژانس، نظارت فنی بر ساختمان‌ها و بحث حریم‌ها هم با شهرداری گره بخورد، سایر اختیارات این حوزه را نیز قانونگذار  بدهد می‌‎تواند این بخش را به خوبی مدیریت کند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما علاقه‌مند هستیم که مدیریت شهری یکپارچه شود و نگران هستیم تا زمان تحقق آن مبادا دوباره به دلیل وجود تعداد زیادی ساختمان‌های ناایمن در تهران، خطری جان شهروندان را تهدید کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet