هدر موبایل
1399/04/30 16:56:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم دشتستان:

"شایسته‌سالاری" اساسی‌ترین راه مبارزه با فساد است

یک نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: با انتصاب مدیران پاکدست و متعهد در مناصب مدیریتی کشور تحول اساسی شکل خواهد گرفت که مهمترین آن مسدود شدن منافذ فسادزا خواهد بود.
"شایسته‌سالاری" اساسی‌ترین راه مبارزه با فساد است یک نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: با انتصاب مدیران پاکدست و متعهد در مناصب مدیریتی کشور تحول اساسی شکل خواهد گرفت که مهمترین آن مسدود شدن منافذ فسادزا خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106016106341.jpg "شایسته‌سالاری",اساسی‌ترین,راه,مبارزه,با,فساد,است Icana

ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مسئله مهم شایسته سالاری در مناصب مدیریتی و همچنین تاثیر آن بر مبارزه و پیشگیری با فساد اشاره کرد و گفت: مسئله شایسته سالاری در انتصاب مدیران بسیار مهم بوده؛ چرا که بدترین نوع فساد، فساد مدیریتی است و همه مفاسد نیز در پی همین فساد شکل می‌گیرند.

وی در ادامه افزود: فساد مدیریتی یعنی یک فردی را در مسئولیتی قرار دهیم که شایستگی آن جایگاه را نداشه باشد؛ بنابراین برای مبارزه با فساد مدیریتی باید مدیران شایسته انتصاب و انتخاب شوند.

نماینده مردم دشتستان تاکید کرد: اگر یک مدیر سالم، پاکدست، متخصص و متعهد در جایگاهی منصوب شد؛ طبیعتا سطح فساد در آن مجموعه از سوی آن مدیر کنترل خواهد شد کما اینکه در گذشته هم این موضوع تجربه شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: در جایی که مدیر براساس شایستگی ، کارآمدی و لیاقت منصوب شده است درصد خطاها در آن مجموعه بسیار ناچیز بوده، اما هرکجایی هم که مدیران براساس رابطه،  رانت و ...  انتصاب شده‌اند به کشور ضربات جبران ناپذیری وارد شده و نمونه بارز آن را هم در دولت زیاد مشاهده کرده‌ایم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet